Prominent & Leading 100% Export Oriented Unit from Nagpur, we offer vintor erythropoietin 4000 iu injection, rpo erythropoietin 6000 iu injection, renocrit recombinant human erythropoietin 10000 injection, relipoietin erythropoietin 10000 iu injection, tizaro tirzepatide 5mg injection and epofit recombinant human erythropoietin alfa 2000 iu injection pfs.





₹ 1278 / VialGet Latest Price
| Strength | 4000 IU |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Brand | Vintor |
| Composition | Recombinant Human Erythropoietin Alfa |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 2099 / VialGet Latest Price
| Strength | 6000 IU |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Brand | RPO |
| Composition | Erythropoietin Injection IP,Recombinant Human Erythropoietin Alfa Injection PFS 6000 IU / 0.6 ml |
| Shelf life | 36 Months |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 2205.2 / VialGet Latest Price
| Strength | 10000 IU |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Brand | Renocrit |
| Composition | Recombinant Human Erythropoietin Alfa (10000IU) |
| Treatment | Type Of Anemia Caused By Kidney Disease |
| Shelf life | 36 months |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 2007 / PieceGet Latest Price
| Strength | 10000 IU |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Brand | Relipoietin |
| Composition | Recombinant Human Erythropoietin Alfa (10000IU) |
| Shelf life | 36 Months |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 12000 / VialGet Latest Price
| Strength | 5 mg |
| Packaging Type | Injection |
| Brand | Tizaro |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Prescription | Yes |
| Usage / Application | Hospital |



₹ 675.36 / VialGet Latest Price
| Strength | 2000 IU |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Brand | Epofit |
| Composition | Recombinant Human Erythropoietin Alfa |
| Treatment | Anemia due to chronic kidney disease |
| Shelf life | 2 years |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 977 / PieceGet Latest Price
| Strength | 10000iu |
| Brand | Eutrig |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Dose Strength | Vial |
| shelf life | 36 Months |



₹ 295 / StripGet Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Brand | Avantaz |
| Packaging Type | Blister |
| Packaging Size | 1*14 Tablets |
| Manufactured By | K T Agency |
| Usage/Application | Clinical |
| Storage Instruction | Store below 30 DegreeC |



₹ 22000 / VialGet Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Brand | Mounjaro KwikPen |
| Manufacturer | KT agencies |
| Prescription | Yes |
| Packaging Type | Pre-filled pen |



₹ 2500 / VialGet Latest Price
| Strength | 200 mg |
| Packaging Size | 10 ml |
| Packaging Type | Vial |
| Brand | Dr.Glexx |
| Manufacturer | Dr.Glexx |



₹ 563 / BoxGet Latest Price
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Form | Tablet |
| Storage Condition | Store below 30°C |
| composition | Exemestane (25mg) |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 320 / BoxGet Latest Price
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Form | Tablet |
| Storage Condition | Store below 30°C |
| composition | Exemestane 25 mg |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 408 / StripGet Latest Price
| Strength | 2.5 mg |
| Packaging Size | 1*10 |
| Packaging Type | Strip |
| Brand | Eliquis |
| Manufacturer | KT agencies |
| Usage | To treat and prevent blood clots |
| Prescription/ Non Prescription | Prescription |
| Country of origin | Made in india |



₹ 21093.75 / BoxGet Latest Price
| Strength | 125 mg |
| Form | Tablet |
| Storage Condition | Store below 30°C |
| composition | Palbociclib |
| Manufacturer | Pfizer |



₹ 2075 / VialGet Latest Price
| Composition | Trenbolone Acetate |
| Packaging Type | Vial |
| Form | Liquid |
| Brand | Tren A |
| Strength | 100 mg |
| Packaging Volume | 10 ml |
| Quantity per Pack | 1 |



₹ 215.22 / PieceGet Latest Price
| Packaging Type | Vial |
| Country of Origin | Made in India |
| COMPOSITION | Mesna (200mg) |
| BRAND | Uromitexan 200mg Injection |
| MANUFACTURED | KT Agencies |


₹ 2205.27 / VialGet Latest Price
| Strength | 10000 IU |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Brand | Espogen |
| Composition | Recombinant Human Erythropoietin Alfa (10000IU) |
| Treatment | Anemia Due To Chronic Kidney Disease, Anemia Due To Cancer Chemotherapy |
| Shelf life | 36 Months |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 309375 / VialGet Latest Price
| Packaging Type | Vial |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Inonza |
| Composition | Inotuzumab Ozogamacin |
| Manufacturer | Pfizer |



Get Latest Price
| Strength | 10000 IU |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Brand | REPOITIN 10000 |
| Composition | Erythropoietin Injection |
| Shelf life | 36 Months |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 556.00 / PieceGet Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Packaging Type | Vial |
| Brand | Acyprove |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Usage / Application | Hospital |
| Shelf Life | 36 Months |



₹ 1650.00 / VialGet Latest Price
| Strength | 50 mg |
| Pack Size | 5 ml |
| Pack Type | Vial |
| Brand Name | Resfur RTU |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Country of Origin | Made in India |
| shelf life | 2 Years |




₹ 54662.7 / PieceGet Latest Price
| Strength | 440 mg |
| Packaging Type | Vial |
| Brand Name | Reliance |
| Manufactured By | KT Agencies |
| Usage | Hospital |
| Shelf Life | 36 Months |




₹ 58820 / VialGet Latest Price
| Strength | 440 mg |
| Packaging Type | Vial |
| Brand Name | Hertraz |
| Manufactured By | KT Agencies |
| Usage | Hospital |
| Shelf Life | 2 YEARS |




₹ 40754 / VialGet Latest Price
| Strength | 440 mg |
| Packaging Type | Vial |
| Brand Name | Vivitra |
| Manufactured By | K T Agencies |
| Composition | Trastuzumab |
| Form | Injection |



₹ 13000 / BottleGet Latest Price
| Strength | 50 mg |
| Pack Size | 1*60 Tablet |
| Pack Type | Box |
| Brand Name | Dasatinib |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 456 / StripGet Latest Price
| Dosage/Strength | 10 mg |
| Form | Tablet |
| Storage Condition | Store below 30 DegreeC |
| Brand | TAMODEX 10 |
| Composition | TAMOXIFEN TABLETS |
| Manufacturer | K T Agencies |



₹ 8863.53 / BottleGet Latest Price
| Strength | 20%/100 ml |
| Type | Injection |
| Packaging Type | Bottle |
| Country of Origin | Made in India |
| Storage Temperature | BELOW 30 DEGREE |
| shelf life | 24Months |



₹ 9900 / BottleGet Latest Price
| Brand | Ibrunat |
| Packaging Size | 30 Capsules |
| Manufacturer | KT AGENCIES |
| Strength | 140 mg |
| Packaging Type | Box |
| Composition | Ibrutinib |



₹ 255 / StripGet Latest Price
| Dose/Strength | 2.5 mg |
| Brand | Letronat |
| Usage/Application | Hospital |
| Packaging Size | 3*10 |
| Packaging Type | Strip |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 42187.5 / BoxGet Latest Price
| Strength | 60 mg |
| Form | Tablet |
| Storage Condition | Store below 30 DegreeC |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Packing | 120 Tablets |



₹ 5750 / BoxGet Latest Price
| Strength | 160 mg |
| Brand | Ezapro |
| Packaging Type | Strip |
| Packaging Size | Box |
| Drug | Enzalutamide |
| Shelf life | 36 Months |



₹ 5290 / BottleGet Latest Price
| Dose/Strength | 400 mg |
| Manufactured By | KT Agencies |
| Form | Tablet |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Pazroto |
| Composition | Pazopanib |



₹ 659.4 / VialGet Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Brand Name | Nefcm |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 1200 / VialGet Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Brand Name | Diron |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2590.08 / VialGet Latest Price
| Strength | 200 mg |
| Composition | Voriconazole |
| Prescription Required | Yes |
| Manufactured By | KT Agencies |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Brand Name | Vorinix 200 Mg Injection |
₹ 3494 / VialGet Latest Price
| Strength | 200 mg |
| Composition | voriconazole injecton |
| Prescription Required | Yes |
| Treatment | Severe fungal infections |
| Manufactured By | KT Agencies |
| Prescription/Non prescription | Prescription |



₹ 250 / PieceGet Latest Price
| Strength | 10 mg/ml |
| Packaging Size | 10*10ml ampoules |
| Brand | Methylene Blue Injection USP |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Composition | Methylene |
₹ 4960 / VialGet Latest Price
| Strength | 200 mg |
| Composition | Voriconazole |
| Prescription Required | Yes |
| Treatment | Severe fungal infections |
| Manufactured By | KT Agencies |
| Shelf Life | 36 months |



₹ 71.97 / PieceGet Latest Price
| Dose/Strength | 500 mg |
| Packaging Size | 5 ml |
| Packaging Type | Vial |
| Brand | Trenaxa |
| Manufactured By | KT Agencies |
| Composition | Tranexamic Acid Injection IP |




₹ 71.13 / VialGet Latest Price
| Dose/Strength | 500 mg |
| Packaging Size | 5 ml |
| Packaging Type | Vial |
| Brand | Trenemic |
| Manufactured By | KT AGENCIES |
| Usage/Application | Hospital |
| Shelf Life | 36 Months |
| Storage Conditions | Store below 30 DegreeC |
DR .SIDDHARTH (CEO & TREATMENT ADVISOR)
K T Agencies
4th Floor, Ganjipeth, Shop No 412, R Sandesh Dawa Bazaar Haj House, Central Avenue, Ganjipeth, Berar, Trading Company, GANJIPETH, Nagpur - 440018, Maharashtra, India



































