Pioneers in the industry, we offer mebex mebendazole 100mg tablets, predniheal 40mg prednisolone tablets, dutas dutasteride (0.5mg) capsules, mebenza 100 mebendazole tablet, predniheal 10 prednisolone (10 mg) tablet and glycoheal-500 metformin 500mg tablet from India.




₹ 18.9 / StripGet Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Size | 1*20 Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Mebex |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Usage/Application | Hospital |
| Shelf Life | 36 Months |



₹ 27.02 / StripGet Latest Price
| Strength | 40mg |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Predniheal |
| Manufacturer | Kt Agencies |
| Shelf Life | 36 Months |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 1442 / StripGet Latest Price
| Packaging Size | 30*10 Capsules |
| Brand | Dutas |
| Packaging Type | Strips |
| Composition | Dutasteride 0.5 mg |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 30 / StripGet Latest Price
| Strength | 100mg |
| Packaging Type | Stripe |
| Brand | healing pharma |
| Manufacturer | KT agencies |
| Shelf Life | 24 months |



₹ 20 / StripGet Latest Price
| Strength | 10mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strips |
| Brand | Predniheal |
| Manufacturer | KT agencies |
| Shelf Life | 24 Months |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 45 / StripGet Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Pack Type | Strip |
| Brand | Glycoheal |
| Manufacturer | KT agencies |
| Shelf Life | 24 Months |
| Usage | To Treat Type 2 Diabetes |
| Prescription / Non Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 100 / StripGet Latest Price
| Strength | 500mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Stripe |
| Brand | Dr.Glexx |
| Manufacturer | KT agencies |
| Shelf Life | 24 months |



₹ 22000 / VialGet Latest Price
| Strength | 7.5 mg |
| Brand | Mounjaro KwikPen |
| Manufacturer | KT agencies |
| Prescription | Yes |
| Packaging Type | Pre-filled pen |



₹ 390 / StripGet Latest Price
| Strength | 150 mg |
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Brand | Waklert |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 1028 / StripGet Latest Price
| Strength | 15 mg |
| Packaging Size | 14 tablets |
| Composition | Rivaroxaban |
| Manufacture By | KT agencies |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 4033.09 / BoxGet Latest Price
| Strength | 12mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Brand | Ivercor |
| Manufacturer Name | KT agencies |
| Composition | Ivermectin |
| Packaging Type | Strip |



₹ 110.00 / BoxGet Latest Price
| Strength | 100mg |
| Packaging Size | 10X10 |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Zedox |
| Shelf Life | 36 Months |



₹ 220.00 / BoxGet Latest Price
| Strength | 200 mg |
| Brand | K-pet |
| Packaging Type | Strip |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Usage / Application | Hospital |
| Shelf Life | 24 MONTHS |
| Manufacturer | KT AGENCIES |



₹ 78.28 / StripGet Latest Price
| Strength | 250 mg |
| Packaging Size | 1*6 Tablets |
| Packaging Type | Strips |
| Brand | Azee 250 |
| Manufacturer | K T Agency |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 78.28 / StripGet Latest Price
| Strength | 250 mg |
| Packaging Size | 1*6 Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Azicip |
| Manufacturer | K T Agency |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 477.56 / VialGet Latest Price
| Strength | 250 mg |
| Packaging Type | Vial |
| Brand | Acivir IV |
| Manufacturer | K T Agency |
| Shelf Life | 2 Year |
| Storage Conditions | Store in Cool and Dry Place |
| Prescription/Non prescription | Prescription |



₹ 312.6 / TubeGet Latest Price
| Strength | 0.1% w/w |
| Packaging Size | 15 gm |
| Brand | Adaclene |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Hospital |



₹ 7000 / StripGet Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Prescription Required | Yes |
| Treatment | several Fungal Infections |
| Usage | Hospital |
| shelf life | 36 Months |



₹ 470.27 / PieceGet Latest Price
| Strength | 40 mg |
| Pack Size | 0.4 ml |
| Pack Type | Vial |
| Brand Name | ZEROKLOT |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Usages | prevent blood clot formation in the body |
| Prescription/ Non Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 60.94 / Strip of 10 TabletsGet Latest Price
| Strength | 150 mg |
| Packaging Type | Strip |
| Packaging Size | 60 Tablets |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Usage/Application | Hospital |
| Shelf Life | 36 Months |



₹ 80 / VialGet Latest Price
| Strength | 1 gm |
| Form | Solution |
| Packaging Type | Vial |
| Composition | ceftriaxone |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 21.47 / StripGet Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Packaging Size | 5X10 Tablets |
| Brand | Amitone |
| Manufacturer | K T Agency |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 642 / VialGet Latest Price
| Strength | 200 mg |
| Packaging size | 10 ml |
| Packaging type | Vial |
| Brand | Orofer S |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Shelf life | 36 Months |
| Usage | To treat iron deficiency anemia |
| Prescription/Non Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 962 / VialGet Latest Price
| Strength | 1 gm |
| Pack Size | 20 ml |
| Pack Type | Vial |
| Brand Name | Merocrit |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Prescription/Non Prescription | Prescription |
| Shelf Life | 3 Years |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 470.35 / PieceGet Latest Price
| Strength | 40 mg |
| Pack Size | 0.4 ml |
| Pack Type | Vial |
| Brand Name | Enclex |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Prescription/ Non Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 35.27 / VialGet Latest Price
| Packaging Size | 30ml |
| Composition | Lidocaine 2% + Adrenaline 1 in 200000 |
| Packaging Type | Vial |
| Brand | Lox 2% |
| Manufacturer | KT AGENCIES |
| Shelf Life | 36 Months |
| Usage | As local Anesthetic for prolonged duration |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |



₹ 322.08 / StripGet Latest Price
| Strength | 25 mg |
| Packaging Size | 10x10 Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Baclof |
| Manufacturer | K T agency |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 125.00 / BoxGet Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Brand | DEZLORID |
| Manufacturer | K T Agency |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 154.00 / StripGet Latest Price
| Strength | 250 mg |
| Brand | Divaa |
| Manufacturer | K T Agency |
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 66.63 / StripGet Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Packaging Size | 1*20 Tablet |
| Packaging Type | Strips |
| Brand | Ciprolet |
| Manufactured By | K T Agency |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 792 / BoxGet Latest Price
| Strength | 2 mg |
| Packaging Size | 1*10 Capsules |
| Usage/Application | Atopic dermatitis |
| Packaging Type | Box of 10 Capsules per Strip |
| Side Effect | Most side effects do not require any medical attention and disappear as your body adjusts to the med |



₹ 221 / PieceGet Latest Price
| Composition | 0.025% |
| Packaging Size | 20 gm |
| Brand | Tretiheal |
| Features | Anti-acne & Pimples, Cleans Skin Pores, Anti-Wrinkles, Rough Skin |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 108 / StripGet Latest Price
| Strength | 80 mg / 480 mg |
| Packaging Type | Stripe |
| Brand | Arteheal |
| Manufacturer | KT agencies |
| Packaging Size | 1*6 |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 137 / StripGet Latest Price
| Strength | 12.5/40mg |
| Pack Size | 10*15 Tablets |
| Pack Type | Strips |
| Brand Name | Telmaheal CT |
| Manufacturer | KT agencies |
| Usages | To treat high blood pressure |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 695 / StripGet Latest Price
| Strength | 75 mg |
| Form | Capsule |
| Packaging Type | Strip |
| Brand | Oseltaflu |
| Manufactured By | KT agencies |



₹ 325 / StripGet Latest Price
| Strength | 80 mg |
| Packaging type | Strip |
| Brand | Lipidator 80 |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Form | Tablets |



₹ 84 / StripGet Latest Price
| Strength | 25 mg |
| Packaging Size | 20x15 Tablets |
| Packaging Type | Stripe |
| Brand | Atarise |
| Manufacturer | KT agencies |
| Shelf Life | 24 months |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 537 / StripGet Latest Price
| Strength | 300 mg |
| Packaging Type | Stripe |
| Brand | Ursodec |
| Manufacturer | KT agencies |
| Shelf life | 24 Months |



₹ 181 / StripGet Latest Price
| Strength | 10mg |
| Packaging Type | Stipe |
| Brand | Rosufree 10 |
| Manufacturer | KT agencies |
| Form | Tablets |



₹ 726 / StripGet Latest Price
| Strength | 1000 mg |
| Packaging Type | Stripe |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Brand | Valclovir-1000 |
| Manufacturer | KT Agencies |
DR .SIDDHARTH (CEO & TREATMENT ADVISOR)
K T Agencies
4th Floor, Ganjipeth, Shop No 412, R Sandesh Dawa Bazaar Haj House, Central Avenue, Ganjipeth, Berar, Trading Company, GANJIPETH, Nagpur - 440018, Maharashtra, India






































