All muscle steriod for body builders





₹ 1500 / VialGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Vial |
| Strength | 250 mg/ml |
| Pack Size | 1 ml |
| Brand | DR GLEXX |
| Pack Type | Ampoule |
| Packaging Size | 250mg/ 1ml |
| Usage/Application | Hospital, Personal, INTRAMASCULAR, Commercial, Clinical |
| Brand Name | TENEXX E |
| Form | Injection |
| Manufacturer | DR GLEXX |
| Quantity Per Pack | 1ml. |
Testosterone enanthate is a testosterone replacement therapy that acts like the natural sex hormone, testosterone. Testosterone is responsible for the development and maintenance of many male features and functions, such as muscle and bone strength and growth and regulating sex drive and sperm production.
For body building
Which testosterone is best for bodybuilding?
For bodybuilding purposes, individuals often use higher dosages than those recommended for standard TRT. Commonly, bodybuilders may use 200 to 400 mg of testosterone cypionate or enanthate per week, or even more. These higher dosages can significantly enhance muscle mass and strength gains.





₹ 2500 / BoxGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Box |
| Packaging Size | 5X1 ml ampoule |
| Packaging Type | Ampoule |
| Composition | Methenalolone enanthate 100 mg/ 1ml |
| Brand | PRIMOXX 100 MG/ 1ml |
| Manufacturer | DR GLEXX |
| Prescription/Non prescription | Non Prescription |
METHENOLONE ENANTHATE - 100mg/ml
Usage: Another DHT derivative mostly used in the cutting cycle can effectively reduce muscle loss during a low-calorie diet while gaining few. The low androgenic activity makes Primobolan makes it a viable choice for female bodybuilders or athletes.



₹ 3000 / BoxGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Box |
| Strength | 100 mg |
| Age Group | Adult |
| Usage/Application | Muscle Building |
| Brand | DR GLEXX |
| Form | Injection |
| Packaging Size | 1 ml |
| Packaging Type | Ampoule |
| Manufacturer | DR GLEXX |
| Quantity Per Pack | 10 ampoule |
| Capacity | 5000 |
Trenbolone acetate (TBA) is a synthetic steroid with anabolic properties. It is administered as a subcutaneous implant to the base of the ear and is used to improve body weight, feed conversion and nitrogen retention in cattle 60-90 days or more before the intended date of slaughter.



₹ 3000 / BoxGet Latest Price
| Packaging Size | 10 ml Vial |
| Packaging Type | Vial |
| Composition | Methenolone enanthate 100 mg/1 ml |
| Brand | PRIMOXX |
| Manufacturer | DR GLEXX |
| Usage | Treat anaemia caused due by bone marrow failure |
| Prescription/Non prescription | Non Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
Methenolone Enanthate Injection is a sterile solution containing methenolone enanthate, an anabolic steroid derived from dihydrotestosterone (DHT). It is formulated for intramuscular administration and is commonly used to promote lean muscle mass and enhance athletic performance.



₹ 2050 / BoxGet Latest Price
| Dose/Strength | 250 mg |
| Brand | DR GLEXX PHARMAKEM |
| Age Group | Adult |
| Packaging Size | 10 ml vial |
| Usage/Application | Muscle Building |
| Packaging Type | Vial |
| Form | Liquid |
| Quantity Per Pack | 1 |
| Capacity | 10ml. |
| Delivery | 7-17 days |



₹ 1950 / VialGet Latest Price
| Strength | 250 mg |
| Packaging Size | 10ml |
| Packaging Type | Vial |
| Composition | Nandrolone Decanoate 250 mg |
| Manufactured By | DR GLEXX |
| Brand | DR GLEXX |
| Manufacturer | Dr GLEXX |
| Also Gives | PCD Pharma Franchise, Third Party Manufacturing |
| Shelf Life | 36 Months |
| Country of Origin | Made In India |



₹ 1800 / VialGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2 Vial |
| Strength | 250 mg/ml |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Bottle |
| Dose Strength | As directed by physician |
| Packaging Size | 250 mg/ 1ml ampoule |
| Composition | TESTOSTERONE CYPIONATE |
Testosterone cypionate injection is use to treat males whose bodies do not make enough natural testosterone, a condition called hypogonadism. Testosterone is a male hormone responsible for the growth and development of the male sex organs and maintenance of secondary sex characteristics



₹ 4999 / BoxGet Latest Price
| Dose/Strength | 250 mg |
| Packaging Size | 10 amp*1ml |
| Packaging Type | box |
| Usage/Application | Muscle Building |
| Age Group | Adult |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 299 / VialGet Latest Price
| Composition | Trenbolone Acetate |
| Packaging Type | Vial |
| Form | Solution |
| Brand | Trinex-A |
| Strength | 100 mg |
| Packaging Size | 10 ml |
| Grade | USP |
| Quantity per Pack | 1 |


₹ 250 / VialGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Vial |
| Strength | 250 mg |
| Form | Injection |
| Packaging Type | Bottle |
| Dose Strength | As directed by physician |
| Usage/Application | Commercial, Intramascular, Clinical, Personal, Hospital |
| Packaging Size | 250 mg/ 1ml ampoule |
| Product Type | Finished Product |
| Composition | TESTOSTERONE CYPIONATE |
| Manufactured By | Dr GLEXX |
| Country of Origin | Made in India |
Testosterone cypionate injection is use to treat males whose bodies do not make enough natural testosterone, a condition called hypogonadism. Testosterone is a male hormone responsible for the growth and development of the male sex organs and maintenance of secondary sex characteristics


₹ 2900 / VialGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Vial |
| Packaging Type | Ampoule |
| Form | Injection form |
| Age Group | Adult |
| Usage/Application | Muscle Building |
| Brand | DR GLEXX |
| Packaging Size | 10 ampoule |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Physical Form | Liquid |
| Quantity Per Pack | 10 ampoule |
| Capacity | 5000 |
Trenbolone enanthate is renowned for its strength-enhancing effects. It enhances muscle fiber recruitment, leading to greater force production and improved power output. Users often experience significant increases in their strength levels, allowing them to lift heavier weights and perform more intense workouts.


₹ 1500 / BoxGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Box |
| Dose/Strength | 250 mg |
| Brand | DR GLEXX |
| Age Group | Adult |
| Packaging Size | 1ml ampoule |
| Usage/Application | Muscle Building |
| Packaging Type | Ampoule |
| Form | Injection |
| Quantity Per Pack | 10 injection |
| Capacity | 5000 |
| Delivery | 7-16 days |
Boldenone undecylenate 250MG) is an injectable steroid that exhibits strong anabolic and moderately androgenic properties. The well-balanced anabolic and androgenic properties of this drug are greatly appreciated by athletes, who want to enhance their result without strong side effects. Boldenone greatly stimulates hematopoiesis. Elevated levels of red blood cells improve oxygen delivery to the muscles. This makes this steroid attractive not only for bodybuilders, but also for track and field athletes. Among bodybuilders, Boldenone is appreciated not only for his ability to promote lean and dense muscle growth, but also for its peculiarity to significantly raise appetite and promote vascularity. Boldenone has an incredibly long active life, requiring less frequent injections and is often used as a part of very long cycles.


₹ 1800 / VialGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2 Vial |
| Age Group | Adult |
| Usage/Application | Muscle Building |
| Brand | DR GLEXX |
| Packaging Size | 10ml |
| Form | VIAL |
| Quantity Per Pack | 10ml |
| Packaging Type | Bottle pack |
| Capacity | 5000 |
| Delivery | 7-18 days |
| Product Type | Finished Product |
Testosterone enanthate is a testosterone replacement therapy that acts like the natural sex hormone, testosterone. Testosterone is responsible for the development and maintenance of many male features and functions, such as muscle and bone strength and growth and regulating sex drive and sperm production.
For body building
Which testosterone is best for bodybuilding?
For bodybuilding purposes, individuals often use higher dosages than those recommended for standard TRT. Commonly, bodybuilders may use 200 to 400 mg of testosterone cypionate or enanthate per week, or even more. These higher dosages can significantly enhance muscle mass and strength gains.



Get Latest Price
| Strength | 400mg/10ml |
| Packaging Size | 10 ml |
| Pack Type | Vial |
| Brand Name | Dr.Glexx |
| Manufacturer | Dr.Glexx |
| Country of Origin | Made in India |
DR .SIDDHARTH (CEO & TREATMENT ADVISOR)
K T Agencies
4th Floor, Ganjipeth, Shop No 412, R Sandesh Dawa Bazaar Haj House, Central Avenue, Ganjipeth, Berar, Trading Company, GANJIPETH, Nagpur - 440018, Maharashtra, India












