100% Export Oriented Unit of a wide range of products which include fortevb vitamin b1,vitamin b6and vitamin b12 injection, marbormet marbofloxacin 50mg tablets, iversuvac ivermectin 3mg tablets, cynomycin 50 minocycline hydrochloride capsules u .s.p 50 mg, tretiva isotretinoin 30mg capsules and teravir tenofovir disoproxil fumarate tablets ip 300 mg.




₹ 230.00 / PieceGet Latest Price
| Strength | 1000 mcg |
| Pack Type | Vial |
| Drug Composition | Methylcobalamin 1000mcg |
| Brand Name | ForteVB |
| Manufacturer Name | KT AGENCIES |
| Shelf Life | 36 Months |
| Usages | To treat vitamin B12 deficiency and related conditions |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |



₹ 99.00 / BoxGet Latest Price
| Strength | 50 mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Brand | Marbormet |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Shelf Life | 24 Months |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 1100 / BoxGet Latest Price
| Strength | 3 mg |
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Brand | Iversuvac |
| Manufacturer Name | KT Agencies |
| Packaging Type | Strip |
| Composition | Ivermectin |
| Shelf life | 24 Months |



₹ 455 / BoxGet Latest Price
| Strength | 50 mg |
| Pack Size | 1*6 Tablet |
| Pack Type | Strips |
| Brand Name | CYNOMYCIN 50 mg |
| TREATMENT | Bacterial infections |
| Composition | Minocycline |



₹ 366.03 / StripGet Latest Price
| Strength | 30 mg |
| Packaging Size | 1*10 Capsules |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Isotretinoin (30mg) Capsule |
| Manufactured By | KT AGENCIES |
| Usages | For the treatment of severe acne |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 1228 / BottleGet Latest Price
| Dose/Strength | 300 mg |
| Packaging Size | 1x30Tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Manufacturer | K T Agencies |
| Composition | Tenofovir disoproxil fumarate tablets 300mg |



₹ 1540 / BottleGet Latest Price
| Dose/Strength | 300 mg |
| Packaging Size | 1x30Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Cipla |
| Manufacturer | K T Agencies |
| Shelf Life | 24 Months |
| Usage / Application | Hospital |



₹ 1100 / BottleGet Latest Price
| Dose/Strength | 300 mg |
| Packaging Size | 1x30Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Mylan |
| Manufacturer | K T Agencies |
| Usage / Application | Hospital |



₹ 150 / StripGet Latest Price
| Dose/Strength | 5 mg |
| Packaging type | Box |
| Brand | Minoxytop |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Shelf life | 36 Months |
| Usage | To treat high blood pressure |
| Prescription/Non Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 459 / StripGet Latest Price
| Strength | 25 mg |
| Composition | Filmtabletten Empagliflozin Zum einnehmen |
| Form | Tablets |
| Packaging Size | 100 x 1 Filmtablette |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 165 / VialGet Latest Price
| Strength | 250 mg/ml |
| Packaging Size | 1 ml |
| Pack Type | Ampoule |
| Brand Name | Testenate Depot |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 375 / StripGet Latest Price
| Strength | 40 mg |
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Brand | Axepta |
| Manufacturer | K T Agency |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 100 / StripGet Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Packaging Size | 10*14 Tablets |
| Brand | Zopisign |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Composition | ZOPICLONE |



₹ 444 / BottleGet Latest Price
| Dose Strength | 50 mg |
| Manufacture By | KT AGENCIES |
| Brand | Taffic |
| Packaging Size | 30 Tablet |
| Packaging Type | Bottle |



₹ 501.65 / VialGet Latest Price
| Strength | 250 mg/ml |
| Packaging Size | 1 ml |
| Pack Type | Ampoule |
| Brand Name | Test-E |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 27 / StripGet Latest Price
| Strength | 20mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strips |
| Brand | Predniheal |
| Manufacturer | KT agencies |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 217 / StripGet Latest Price
| Strength | 5 mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strips |
| Brand Name | healpecia |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 121 / StripGet Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strips |
| Brand Name | Healpecia |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 400 / StripGet Latest Price
| Strength | 20mg |
| Pack Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Brand | Tastylia 20 |
| Manufacturer | KT Agencies |



₹ 339 / StripGet Latest Price
| Strength | 20 mg |
| Packaging Size | 1*10 Capsules |
| Packaging Type | Strips |
| Manufactured By | KT agencies |
| Usages | For the treatment of severe acne |



₹ 178 / StripGet Latest Price
| Dosage Form | Tablet |
| Indication | Hair Fall Control & Thinning, Hair Regrowth Promotion |
| Active Ingredient | vitamins |
| Prescription Status | Prescription Required |
| Application Type | Oral |
| Manufacturer | KT agencies |
| Packaging Size | 10 Tablets/Capsules |



₹ 210.93 / StripGet Latest Price
| Strength | 10mg |
| Packaging Size | 1*10 Capsules |
| Packaging Type | Strips |
| Manufactured By | KT agencies |
| Usages | For the treatment of severe acne |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 99 / StripGet Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Manufacturer | KT agencies |
| Country of Origin | Made in India |
| composition | Atomoxetine |



₹ 2945.60 / BottleGet Latest Price
| Dose/Strength | 300mg+300mg+600mg |
| Packaging Size | 1x30Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Manufacturer | KT agencies |
| Shelf Life | 24 months |
| Usage / Application | Personal |



₹ 16406 / VialGet Latest Price
| Strength | 5 mg |
| Brand | Mounjaro KwikPen |
| Packaging Size | 3.0ml |
| Manufacturer | KT agencies |
| Prescription | Yes |
| Packaging Type | Pre-filled pen |



₹ 312.43 / StripGet Latest Price
| Strength | 300 mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Stripe |
| Shelf Life | 24 months |
| composition | Gemfibrozil |



₹ 2250 / VialGet Latest Price
| Strength | 250 mg/ml |
| Country of Origin | Made in India |
| Composition | Testosterone Cypionate |
| brand | Cypiomax |
| Manufacturer | British Pharma |



₹ 850 / StripGet Latest Price
| Strength | 11 mg |
| Brand | Jaknat |
| Composition | Tofacitinib 11 mg |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 10 tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Usage | Rheumatoid Arthritis, Psoriatic Arthritis, Ulcerative Colitis |
| Prescription Type | Prescription |
| Manufacturer | Natco |



₹ 2000 / BottleGet Latest Price
| Dosage Form | Tablet |
| Species | Dog |
| Therapeutic Class | Joint Supplement |
| Prescription Status | Rx |
| Packaging Type | Bottle |
| Composition Type | Nutraceutical |
| Brand | Other Brand |



₹ 13850 / VialGet Latest Price
| Strength | 0.5 mg |
| Pack Type | Prefilled Pen |
| Volume | 1.5 ml |
| Brand | Wegovy Inj |
| Storage Temp | 2–8°C |
| Injection Route | SC |
| Shelf Life | 24 months |



₹ 70 / StripGet Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Packaging Size | 10 tablets |
| Brand | F Pecia |
| Composition | Finasteride |
| Form | Tablet |
| Treatment Type | Hair Loss, BPH |
| Prescription | Prescription |
| Manufacturer | Cipla |



₹ 1873 / VialGet Latest Price
| Strength | 600 mg |
| Brand Name | Thionaz |
| Composition | GLUTATHIONE |
| Form | Lyophilized Powder |
| Packaging Type | Combipack |
| Route of Administration | IM/IV Use |



₹ 563 / StripGet Latest Price
| Tamsulosin Strength | 0.4 mg |
| Release Type | Prolonged Release |
| Indication | BPH, Urinary Retention |
| Formulation Type | Capsule |
| Packaging Size | 1*30 |
| Target Gender | Male |
| Prescription Type | Prescription |



₹ 1008 / StripGet Latest Price
| Strength | 5 mg |
| Packaging Size | 30 tablets |
| Brand | Finast |
| Composition | Finasteride |
| Form | Tablet |
| Treatment Type | BPH, Hair Loss |
| Prescription | Prescription |
| Manufacturer | Dr Reddys |
| Shelf Life | 24 months |
Finast Tablet is used to treat symptoms of benign prostatic hypertrophy (BPH), such as frequent and difficult urination. Benign prostatic hyperplasia is a common condition that occurs when the cells of the prostate gland begin to multiply.
Finast Tablet contains Finasteride, which works by blocking the action of male hormones that cause prostate enlargement and hair loss. Thereby, it helps treat BPH and male pattern hair loss.



₹ 982 / StripGet Latest Price
| Strength | 20 mg |
| Brand | Tazzle |
| Composition | Tadalafil Only |
| Dosage Form | Tablet |
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Ideal For | Men |



₹ 184 / VialGet Latest Price
| Type of Ester | Propionate |
| Strength | 250 mg |
| Packaging Size | 1 ml Ampoule |
| Usage/Application | Hormone Replacement |
| Country of Origin | India |
| Prescription Required | Yes |
| Form | Injection |



₹ 57 / StripGet Latest Price
| Strength | 400 12 mg |
| Usage | Human |
| Packaging Size | 1 tablet |
| Brand | Zydus |
| Dosage Form | Tablet |
| Prescription | Prescription |
| Treatment | Worm Infestation |
| Packaging Type | Strip |
| Shelf Life | 24 Month |



₹ 150 / StripGet Latest Price
| Strength | 20 mg |
| Brand | Zydalis MD |
| Dosage Form | Tablet |
| Packaging Size | 4 Tablets |
| Composition | Tadalafil Only |
| Country of Origin | India |
| Ideal For | Men |



₹ 4176 / BottleGet Latest Price
| Strength | 50/200/25mg |
| Usage | HIV Treatment |
| Brand Name | 3-Mune |
| Packaging Size | 30 tablets |
| Manufactured By | Cipla |
| Form | Tablet |
| Treatment | HIV Infection |
| Prescription | Prescription |



₹ 236 / StripGet Latest Price
| Strength | 5 mg |
| Brand | Tofatas |
| Composition | Tofacitinib 5 mg |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 14 tablets |
| Packaging Type | Blister |
| Usage | Rheumatoid Arthritis, Psoriatic Arthritis |
| Prescription Type | Prescription |
| Manufacturer | Other Manufacturer |
DR .SIDDHARTH (CEO & TREATMENT ADVISOR)
K T Agencies
4th Floor, Ganjipeth, Shop No 412, R Sandesh Dawa Bazaar Haj House, Central Avenue, Ganjipeth, Berar, Trading Company, GANJIPETH, Nagpur - 440018, Maharashtra, India






































