Offering you a complete choice of products which include bomatak fenbendazole & ivermectin bolus, mounjaro tirzepatide 2.5mg solution injection, zolvac fenbendazole 444mg tablets, zolvac fenbendazole 500 tablets, iversuvac ivermectin 12mg tablets and actavis zopiclone 7.5mg tablets.




₹ 91.95 / BoxGet Latest Price
| Packaging Size | 10x1 |
| Packaging Type | Box |
| Composition | Fenbendazole 3000 mg + Ivermectin 100 mg |
| Shelf Life | 24 months |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Country of origin | Made in India |



₹ 3500 / VialGet Latest Price
| Strength | 2.5 mg |
| Packaging Size | 0.5 ml |
| Packaging Type | Injection |
| Brand | Mounjaro |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Prescription | Yes |
| Shelf Life | 24 Months |



₹ 199 / StripGet Latest Price
| Strength | 444 mg |
| Packaging Size | 10X10 Tablets |
| Packaging Type | Stripe |
| Country of Origin | Made in India |
| Shelf Life | 24 Months |



₹ 240 / StripGet Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Packaging Size | 10X10 Tablets |
| Packaging Type | Stripe |
| Country of Origin | Made in India |
| Shelf Life | 24 Months |



₹ 390 / Strip of 10 TabletsGet Latest Price
| Strength | 12mg |
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Brand | Iversuvac |
| Manufacturer Name | KT Agencies |
| Packaging Type | Strip |
| Composition | Ivermectin |
| Shelf Life | 24 Months |



₹ 1500 / StripGet Latest Price
| Strength | 7.5 mg |
| Packaging Size | 2*5*10 Tablets |
| Brand | Actavis |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Usage/Application | Hospital |



₹ 1642 / BottleGet Latest Price
| Dose Strength | 25 mg |
| Manufacture By | KT Agencies |
| Brand | HepBest |
| Packaging Size | 1x30 |
| Packaging Type | Bottle |



₹ 140 / StripGet Latest Price
| Strength | 20 mg |
| Packaging Size | 1*10 Capsules |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Isotrip |
| Manufactured By | KT Agencies |
| Usages | For the treatment of severe acne |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 242 / StripGet Latest Price
| Strength | 10 gm |
| Packaging Size | 1*10 Capsules |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Sotret |
| Manufactured By | KT Agencies |
| Usages | For the treatment of severe acne |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 4719 / BottleGet Latest Price
| Dose/Strength | 300 mg |
| Packaging Size | 1x30Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Cipla |
| Manufacturer | K T agencies |
| Usage / Application | Hospital |
| Treatment | HIV |



₹ 17374.5 / VialGet Latest Price
| Strength | 4 I.U |
| Packaging Type | Vial |
| Brand | Genryzon |
| Manufacturer | KT AGencies |
| Usage | To treat Growth Hormone Deficiency (GHD) |
| Also Gives | Third Party Manufacturing |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |



₹ 3020 / BottleGet Latest Price
| Dose/Strength | 300 mg |
| Packaging Size | 1x30Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Cipla |
| Manufacturer | K T Agencies |
| Shelf Life | 2 Years |
| Usage / Application | Hospital |



₹ 1443 / BottleGet Latest Price
| Brand | Tenohep |
| Dose/Strength | 300 mg |
| Manufacturer | K T Agencies |
| Strength | 300 mg |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 1x10Tablets |
| Usage / Application | Hospital |
| Pack Size | 30 tablets |
| Shelf Life | 24 months |
| Prescription Type | Prescription |



₹ 3214 / BottleGet Latest Price
| Dose/Strength | 300 mg |
| Packaging Size | 1x30Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Mylan |
| Manufacturer | K T Agencies |
| Usage / Application | Hospital |



₹ 3630 / BottleGet Latest Price
| Dose/Strength | 300 mg |
| Packaging Size | 1x30Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Mylan |
| Manufacturer | K T Agencies |
| Composition | Emtricitabine, Tenofovir and Efavirenz |



₹ 2198 / BottleGet Latest Price
| Dose/Strength | 300 mg |
| Packaging Size | 1x30Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Manufacturer | K T Agencies |
| Usage / Application | Hospital |




₹ 2255 / BottleGet Latest Price
| Dose/Strength | 300 mg |
| Packaging Size | 1x30Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Mylan |
| Manufacturer | K T Agencies |
| Usage / Application | Hospital |



₹ 150 / BoxGet Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Packaging Size | 5X10 Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 13.9 / VialGet Latest Price
| Strength | 2500 mcg |
| Pack Size | 30 ml |
| Pack Type | Ampoule |
| Brand Name | Optineuron |
| Manufacturer Name | KT Agencies |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |
| Usages | To treat vitamin B12 deficiency and related conditions |
| Shelf Life | 36 Months |



₹ 1251 / BottleGet Latest Price
| Dose/Strength | 300 mg |
| Packaging Size | 1x30Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Mylan |
| Manufacturer | K T Agency |
| Usage / Application | Hospital |



₹ 3000 / BoxGet Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strips |
| Brand | ANABROOK |
| Manufacturer | KT agencies |
| Usages | To regain weight or muscle |



₹ 210 / StripGet Latest Price
| Strength | 6mg |
| Packaging Type | Strip |
| Brand | Iverheal |
| Manufacturer Name | KT agencies |
| Packaging Size | 1*10 |



₹ 9 / StripGet Latest Price
| Strength | 40 mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Stripe |
| Brand | Frasix |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 45.24 / StripGet Latest Price
| Strength | 1000 mg |
| Pack Size | 1*10 Tablet |
| Pack Type | Strip |
| Brand | Glycoheal 1000 |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Prescription / Non Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 27500 / VialGet Latest Price
| Strength | 15 mg |
| Brand | Mounjaro KwikPen |
| Manufacturer | KT agencies |
| Prescription | Yes |
| Packaging Type | Pre-filled pen |



₹ 712 / StripGet Latest Price
| Strength | 30 tablets |
| Form | Tablets |
| Manufactured By | KT agencies |
| Drug Compositions | Biotin+ Acetylcysteine |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 162 / StripGet Latest Price
| Strength | 18 mg |
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Manufacturer | KT agencies |
| Country of Origin | Made in India |
| Composition | Atomoxetine |



₹ 59 / BoxGet Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Packaging Type | Stripe |
| Manufacturer | KT agencies |
| Shelf Life | 24 months |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 159.50 / StripGet Latest Price
| Strength | 100mg |
| Packaging Type | Strip |
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Brand | Modanil |
| Manufacturer | KT Agencies |



₹ 1443 / BottleGet Latest Price
| Dose/Strength | 300 mg |
| Packaging Size | 1x30Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Manufacturer | KT agencies |
| Shelf Life | 24 months |



₹ 6.50 / StripGet Latest Price
| Strength | 5mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strips |
| Brand | Prednipro |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 117.50 / StripGet Latest Price
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Strength | 0.5 mg |
| Packaging Type | Strips |
| Treatment | Treat symptoms for benign prostatic hyperplasia |
| Manufacturer | KT agencies |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 264.8 / BoxGet Latest Price
| Strength | 50mcg |
| Packaging Type | Box |
| Packaging Size | 200MDI |
| Brand | Levolin |
| Prescription/Non prescription | Prescription |



₹ 400 / StripGet Latest Price
| Strength | 24mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Brand | Ivercor |
| Manufacturer Name | KT agencies |
| Composition | Ivermectin |
| Packaging Type | Strip |



₹ 3550 / BoxGet Latest Price
| Packaging Type | box |
| Packaging Size | 400mg/10ml |
| Dose/Strength | 400mg |
| Usage/Application | Muscle Building |
| Age Group | Adult |



₹ 4500 / VialGet Latest Price
| Strength | 500mg/10ml |
| Packaging Size | 10 ml |
| Pack Type | Vial |
| Brand Name | Bulkmass |
| Manufacturer | British pharma |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 2200 / VialGet Latest Price
| Strength | 250 mg/ml |
| Packaging Size | 10 ml |
| Pack Type | Vial |
| Brand Name | Testaveron |
| Manufacturer | British Pharma |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 131.25 / StripGet Latest Price
| Strength | 20 mg |
| Brand | Rivaroxaban |
| Pack Size | 10 tablets |
| Composition | Rivaroxaban 20 mg |
| Prescription Type | Prescription |
| Packaging Type | Strip |
| Country of Origin | India |



₹ 2000 / BottleGet Latest Price
| Dosage Form | Tablet |
| Species | PET |
| Therapeutic Class | HIP & JOINT SUPPLEMENTS |
| Prescription Status | Rx |
| Packaging Type | Bottle |
| Composition Type | Herbal |
| Brand | Other Brand |



₹ 13850 / VialGet Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Pack Type | Prefilled Pen |
| Volume | 1.5 ml |
| Brand | Wegovy Inj |
| Storage Temp | 2–8°C |
| Injection Route | SC |
| Shelf Life | 24 months |
DR .SIDDHARTH (CEO & TREATMENT ADVISOR)
K T Agencies
4th Floor, Ganjipeth, Shop No 412, R Sandesh Dawa Bazaar Haj House, Central Avenue, Ganjipeth, Berar, Trading Company, GANJIPETH, Nagpur - 440018, Maharashtra, India






































