100% Export Oriented Unit of a wide range of products which include estrofit bolus tablets, banminth fore morantel citrate tablet, bio boost probiotics amino acid and liver extarct bolus, vetoxy oxytetracycline hydrochloride bolus tablets, oxfenvet oxfendazole 2200mg bolus and diar cure bolus.




₹ 675 / BoxGet Latest Price
| Packaging Size | 1X10 Bolus |
| Usage/Application | Hospital |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Estrofit |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 73.00 / StripGet Latest Price
| Packaging Size | 1X10 Bolus |
| Usage/Application | Hospital |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Banminth Fore |
| Country of Origin | Made in India |
| shelf life | 24 Months |
Banminth vet. Dewormer for dogs and cats. Narrow spectrum dewormer for the treatment of intestinal roundworms and hookworms in dogs and cats.



₹ 70 / StripGet Latest Price
| Packaging Size | 10X4 Bolus |
| Usage/Application | Hospital |
| Packaging Type | Strip |
| Brand | Bio Boost |
| Country of Origin | Made in India |
| shelf life | 36 Months |



₹ 35.00 / StripGet Latest Price
| Usage/Application | Hospital |
| Packaging Type | Strip |
| Dose/Strength | 500mg |
| Brand | Vetoxy |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 50 / BoxGet Latest Price
| Packaging Size | 1X10 Bolus |
| Usage/Application | Hospital |
| Packaging Type | Box |
| Dose/Strength | 2200mg |
| Brand | Oxfenvet |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 32.00 / StripGet Latest Price
| Packaging Size | 1X2 Bolus |
| Usage/Application | Hospital |
| Packaging Type | Strip |
| Brand | Diar |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 120.00 / BoxGet Latest Price
| Packaging Size | 1X4 Bolus |
| Usage/Application | Hospital |
| Packaging Type | Strip |
| Brand | BUDSU |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 120.00 / BoxGet Latest Price
| Packaging Size | 10X4 Bolus |
| Usage/Application | Hospital |
| Packaging Type | Strip |
| Brand | Hung Up |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 105.00 / BoxGet Latest Price
| Packaging Size | 1 Bolus |
| Usage/Application | Clinical |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Elm-Out |
| Country of Origin | Made in India |
| Shelf Life | 24 Months |



₹ 360.00 / PieceGet Latest Price
| Packaging Size | 100 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Dose/Strength | 100ml |
| Usage/Application | Hospital |
| Brand | CuRx |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 461.00 / PieceGet Latest Price
| Packaging Type | Box |
| Packaging Size | 90ml |
| Usage/Application | Hospital |
| Dose/Strength | 90ml |
| Country of Origin | Made in India |
| shelf life | 24 Months |



₹ 130.00 / PieceGet Latest Price
| Packaging Size | 3 gm |
| Packaging Type | Box |
| Form | Injection |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | intamox 3.5 |
| Manufacturer | KT Agencies |



₹ 132.00 / PieceGet Latest Price
| Packaging Size | 100 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Dose/Strength | 100ml |
| Usage/Application | Hospital |
| Brand | Enroflox |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 70.00 / BoxGet Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Size | 10*20 Tablet |
| Packaging Type | Strips |
| Brand | Cflox-TZ |
| Manufactured By | KT Agencies |
| Usage | To treat a variety of bacterial infections |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 131.75 / StripGet Latest Price
| Packaging Size | 10ml |
| Pack Type | Box |
| Brand Name | Mavil |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Country of Origin | Made in India |
| Shelf Life | 24 Months |
DR .SIDDHARTH (CEO & TREATMENT ADVISOR)
K T Agencies
4th Floor, Ganjipeth, Shop No 412, R Sandesh Dawa Bazaar Haj House, Central Avenue, Ganjipeth, Berar, Trading Company, GANJIPETH, Nagpur - 440018, Maharashtra, India













