Our product range includes a wide range of intacef-3 ceftriaxone 3gm injection, enrxo la enrofloxacin 100ml injections, bayrocin 1 shot enrofloxacin 30ml injection, anthomaline lithium antimony 50ml injection, gyroflox enrofloxacin 100ml injection and bovoplex-cc b-complex with liver extract injection.




₹ 225.00 / VialGet Latest Price
| Brand Name | Intacef |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Injection Site | IV only |
| Packaging Type | Vial |
| Composition | Ceftriaxone |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 475.5 / VialGet Latest Price
| Packaging Size | 100 ml |
| Dose/Strength | 100ml |
| Usage/Application | Hospital |
| Brand | Enrxo |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 256.00 / PieceGet Latest Price
| Packaging Size | 30 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Usage/Application | Hospital |
| Brand | Bayrocin 1 Shot |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 419.00 / PieceGet Latest Price
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 50ml |
| Usage/Application | Hospital |
| Brand | Anthiomaline |
| Composition | Lithium Antimony |
| Country of Origin | Made in India |
| shelf life | 24 Months |



₹ 660.00 / PieceGet Latest Price
| Packaging Size | 100 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Usage/Application | Hospital |
| Brand | Gyroflox |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 160.00 / BoxGet Latest Price
| Packaging Size | 30 ml |
| Drug Composition | Thiamine hydrochloride |
| Brand Name | Bovoplex-cc |
| Manufacturer Name | KT Agencies |
| Shelf Life | 36 Months |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 700.00 / PieceGet Latest Price
| Packaging Type | Box |
| Packaging Size | 30ml |
| Usage/Application | Hospital |
| Dose/Strength | 30ml |
| Country of Origin | Made in India |
| shelf life | 24 Months |



₹ 280.00 / VialGet Latest Price
| Packaging Size | 10 ml |
| Usage/Application | Hospital |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Shelf llife | 24 Months |



₹ 85.00 / VialGet Latest Price
| Strength | 562.5 mg |
| Pack Type | Vial |
| Composition | Ceftriaxone 500 mg + Tazobactam 62.5 mg |
| Usage | To treat various bacterial infections |
| Brand Name | Intacef |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Shelf Life | 24 Months |



₹ 240.00 / VialGet Latest Price
| Strength | 281.25 mg |
| Pack Type | Vial |
| Composition | Ceftriaxone 250mg + Tazobactam 31.25 mg |
| Usage | To treat various bacterial infections |
| Brand Name | Intacef Tazo |
| Manufacturer | KT AGENCIES |
| Shelf Life | 36 Months |



₹ 230.00 / PieceGet Latest Price
| Packaging Type | Box |
| Packaging Size | 30ml |
| Usage/Application | Hospital |
| Country of Origin | Made in India |
| Shelf Life | 24 Months |



₹ 140.00 / BoxGet Latest Price
| Packaging Size | 1X10 Bolus |
| Usage/Application | Hospital |
| Packaging Type | Strip |
| Brand | Utrovet Forte |
| Country of Origin | Made in India |
| Shelf life | 24 Months |



₹ 715.00 / PieceGet Latest Price
| Form | Tablet |
| Usage/Application | Hospital |
| Packaging Size | 30 Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Dose/Strength | 1.25mg |
| Brand | Safeheart |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 95.00 / PieceGet Latest Price
| Packaging Type | Bottle |
| Usage/Application | Hospital |
| Dose/Strength | 30ml |
| Country of Origin | Made in India |
| Shelf Life | 24Months |
| Manufacture By | KT Agencies |



₹ 300.00 / VialGet Latest Price
| Pack Size | 100 ml |
| Pack Type | Vial |
| Brand Name | Fastune |
| Manufactured By | KT Agencies |
| Country of Origin | Made in India |
| Shelf Life | 24 Months |



₹ 400.00 / PieceGet Latest Price
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 10ml |
| Usage/Application | Hospital |
| Dose/Strength | 300mg |
| Country of Origin | Made in India |
| Shelf Life | 24 Months |
| Manufacturer By | KT Agencies |



₹ 339.64 / VialGet Latest Price
| Strength | 10% |
| Pack Size | 100 ml |
| Animal Type | Cat, Dog |
| Route Of Administration | IM |
| Indication | Skin Infection |
| Prescription Type | POM |
| Packing Type | Vial |



₹ 1125 / VialGet Latest Price
| Species | Goat |
| Dose per vial | 100 dose |
| Vaccine form | Live |
| Target disease | Goat Pox |
| Route | Subcut |
| Vial volume | 1 ml |
| Storage temp | 2-8 C |
| Brand | Hester |



₹ 290 / VialGet Latest Price
| Drug Type | Antibiotic |
| Strength | 50ml |
| Pack Size | 50 ml |
| Route Of Administration | IM |
| Animal Type | Cattle |
| Indication | Pain Relief |
| Formulation | Solution |



₹ 390.00 / VialGet Latest Price
| Pack Type | Vial |
| Brand Name | Bilcef-T |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Shelf Life | 36 Months |
| Usage | To treat various bacterial infections |



₹ 230.00 / VialGet Latest Price
| Packaging Type | Vial |
| Packaging Size | 1 gm |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Country of origin | Made in India |
| shelf life | 24 Months |



₹ 290.00 / PieceGet Latest Price
| Packaging Size | 100ml |
| Usage/Application | Hospital |
| Packaging Type | Bottle |
| Dose/Strength | 100ml |
| Country of Origin | Made in India |
| shelf life | 24 Months |



₹ 95.00 / BottleGet Latest Price
| Packaging Size | 100 ml |
| Brand | Melox B |
| Manufacturer | KT Agencies |
| shelf life | 24 months |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 360.00 / BottleGet Latest Price
| Packaging Size | 100 ml |
| Composition | Butaphosphan + Cyanocobalamin |
| Brand | Metabolin |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Prescription/Non Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 1200.00 / PieceGet Latest Price
| Packaging Size | 30 ml |
| Packaging Type | Box |
| Dose/Strength | 30ml |
| Usage/Application | Hospital |
| Country of Origin | Made in India |
| shelf life | 24 Months |



₹ 320.00 / VialGet Latest Price
| Usage | Treats various bacterial infections |
| Pack Type | Vial |
| Brand | Safevet Forte |
| Manufactured By | KT AGENCIES |
| Shelf Life | 36 Months |



₹ 235.00 / BoxGet Latest Price
| Packaging Size | 30 ml |
| Packaging Type | Vial |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Usage/Application | Hospital |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 133.00 / PieceGet Latest Price
| Packaging Size | 30 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | Nilbery |
| Usage/Application | Hospital |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 1850.00 / PieceGet Latest Price
| Dose/Strength | 20ml |
| Packaging Type | Box |
| Shelf Life | 24 Months |
| Usage/Application | Hospital |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 925.00 / PieceGet Latest Price
| Packaging Size | 100 ml |
| Usage/Application | Hospital |
| Packaging Type | Bottle |
| Country of Origin | Made in India |
| Shelf life | 24 Months |



₹ 19.97 / StripGet Latest Price
| Packaging Size | 10ml |
| Pack Type | Vial |
| Brand Name | Mavil |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Country of Origin | Made in India |
| Shelf Life | 24 Months |



₹ 70.00 / BottleGet Latest Price
| Packaging Size | 30 ml |
| Strength | 5 mg/mL |
| Brand | Melonex |
| Manufacturer | KT AGENCIES |
| SHELF LIFE | 24 MONTHS |



₹ 140.00 / VialGet Latest Price
| Packaging Size | 10 ml |
| Packaging Type | Vial |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
| Shelf Life | 24 Months |



₹ 749 / PieceGet Latest Price
| Packaging Size | 30 gm |
| Features | melasma |
| Packaging Type | Tube |
| Brand | Lumacip |
| Usage/Application | Face |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 30 / VialGet Latest Price
| Strength | 1gm |
| Packaging Type | Vial |
| Manufacturer | KT agencies |
| Shelf Life | 2 years |
| Usage / Application | Hospital |



₹ 53.55 / VialGet Latest Price
| Strength | 75mg |
| Pack Size | 30 ml |
| Pack Type | Vial |
| Manufacturer | KT agencies |
| Usage/Application | Treat Pain and Reduce Fever |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 98.00 / PieceGet Latest Price
| Packaging Type | Box |
| Form | Injection |
| Country of Origin | Made in India |
| Shelf life | 24 Months |



₹ 126.00 / VialGet Latest Price
| Packaging Size | 100 ml |
| Usage/Application | Hospital |
| Packaging Type | Bottle |
| Country of Origin | Made in India |
| shelf life | 24 Months |



₹ 220.00 / PieceGet Latest Price
| Packaging Size | 90 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | Demin |
| Usage/Application | Hospital |
| Country of Origin | Made in India |
| shelf life | 24 Months |



₹ 465.00 / VialGet Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Clinical |
| Dose/Strength | 500mg |
| Brand Name | Bactivon |
DR .SIDDHARTH (CEO & TREATMENT ADVISOR)
K T Agencies
4th Floor, Ganjipeth, Shop No 412, R Sandesh Dawa Bazaar Haj House, Central Avenue, Ganjipeth, Berar, Trading Company, GANJIPETH, Nagpur - 440018, Maharashtra, India






































