Pioneers in the industry, we offer wormiza fenbendazole 500 mg tablet, wormiza-222 fenbendazole 222mg tablet, clavpet amoxicillin & potassium clavulanate 500mg tablet, lymec ivermectin 100ml injection, evervet ivermectin 100ml injection and nimovet-ds nimesulide 1000mg bolus from India.




₹ 700 / StripGet Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Packaging Size | 1X10 Tablets |
| Packaging Type | Stripe |
| Country of Origin | Made in India |
| Composition | Fenbendazole |



₹ 350 / StripGet Latest Price
| Strength | 222 mg |
| Packaging Size | 1X10 Tablets |
| Packaging Type | Stripe |
| Country of Origin | Made in India |
| Composition | Fenbendazole |



₹ 275.00 / PieceGet Latest Price
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Brand | Clavpet |
| Shelf Life | 24 Months |
| Composition | Amoxicillin & Potassium Clavulanate |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Strength | 500mg |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 760.00 / VialGet Latest Price
| Packaging Size | 100 ml |
| Usage/Application | Hospital |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| shelf life | 24 Months |



₹ 380.00 / VialGet Latest Price
| Packaging Size | 100 ml |
| Usage/Application | Hospital |
| Packaging Type | Bottle |
| Country of Origin | Made in India |
| Shelf Life | 24 Months |



₹ 2200 / BoxGet Latest Price
| Packaging Size | 10X4 Bolus |
| Usage/Application | Hospital |
| Packaging Type | Strip |
| Dose/Strength | 1000mg |
| Brand | Nimovet-DS |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 48.00 / BoxGet Latest Price
| Packaging Size | 10X4 Bolus |
| Usage/Application | Hospital |
| Packaging Type | Strip |
| Brand | Vet Boost Bolus |
| Country of Origin | Made in India |
| Shelf Life | 24 Months |



₹ 30.00 / BoxGet Latest Price
| Packaging Size | 1X4 Bolus |
| Usage/Application | Hospital |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Diarex |
| Country of Origin | Made in India |
| Shelf Life | 24 Months |



₹ 360.00 / StripGet Latest Price
| Strength | 600 mg |
| Pack Size | 1*10 Tablets |
| Pack Type | Strips |
| Brand | Cepstar |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Shelf Life | 24 Months |
| Usage | To treat bacterial infections |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 2000 / PieceGet Latest Price
| Medicine Type | Skin Care |
| Form | Tablet |
| Dog Size | dogs ≥ 12 months |
| Pack Size | 10 Tablet |
| Target Condition | Allergy |
| Prescription Required | Yes |
| Brand | Other Brand |



₹ 450 / PieceGet Latest Price
| Packaging Size | 3 gm |
| Usage | Hospital |
| Packaging Type | Box |
| Form | Injection |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 575.00 / VialGet Latest Price
| Strength | 1000 mg |
| Packaging Type | Piece |
| Packaging Size | 1 gm |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Country of origin | Made in India |



₹ 390.00 / VialGet Latest Price
| Strength | 1000 mg |
| Packaging Type | Vial |
| Packaging Size | 1 gm |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Country of origin | Made in India |
| Shelf Life | 24 Months |
| Manufacture | KT Agencies |



₹ 380 / PieceGet Latest Price
| Packaging Size | 1 x 10 Tablets |
| Composition | Praziquantel 50 mg + Pyrantel Embonate 144 mg + Febantel 150 mg |
| Brand | Eazypet |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Prescription/Non Prescription | Prescription |



₹ 1370.00 / PieceGet Latest Price
| Packaging Size | 20 ml |
| Packaging Type | Box |
| Dose/Strength | 50mg |
| Usage/Application | Hospital |
| Country of Origin | Made in India |
| Shelf Life | 24 Months |



₹ 90.00 / PieceGet Latest Price
| Packaging Type | Glass Bottle |
| Packaging Size | 45 ML |
| Usage/Application | Hospital |
| Country of Origin | Made in India |
| shelf life | 24 Months |



₹ 520.00 / PieceGet Latest Price
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 100ml |
| Usage/Application | Hospital |
| Country of Origin | Made in India |
| Shelf Life | 24 months |



₹ 110.00 / PieceGet Latest Price
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Usage/Application | Hospital |
| Packaging Type | Box |
| Dose/Strength | 150mg |
| Brand | Ataxin |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 248 / BottleGet Latest Price
| Packaging Size | 100 ml |
| Skin Type | Dry Skin |
| Packaging Type | Bottle |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 660 / StripGet Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Brand Name | Oncyclo |
| Form | Capsule |
| Packaging Size | 5 Capsules |
| Manufacturer | Bharat Serums |
| Packaging Type | Strip |



₹ 154.00 / PieceGet Latest Price
| Usage/Application | Clinical |
| Packaging Type | Bottle |
| Dose/Strength | 4500mg |
| Country of Origin | Made in India |
| Shelf life | 24 Months |
| Manufacturer By | KT Agencies |



₹ 390.00 / VialGet Latest Price
| Pack Type | Vial |
| Composition | Cefquinome Sulphate |
| Brand Name | C4All |
| Manufactured By | KT Agencies |
| Shelf Life | 24 Months |
| Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 78.00 / PieceGet Latest Price
| Strength | 150 mg |
| Packaging Type | Box |
| Form | Tablet |
| Shelf life | 36 months |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 250.00 / StripGet Latest Price
| Strength | 150 mg |
| Packaging Size | 10X10 Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Shelf Life | 24 Months |



₹ 150.00 / BoxGet Latest Price
| Form | Tablet |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Packaging type | Strip |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufactured By | KT Agencies |
| Shelf Life | 24 Months |
| Strength | 250mg |
DR .SIDDHARTH (CEO & TREATMENT ADVISOR)
K T Agencies
4th Floor, Ganjipeth, Shop No 412, R Sandesh Dawa Bazaar Haj House, Central Avenue, Ganjipeth, Berar, Trading Company, GANJIPETH, Nagpur - 440018, Maharashtra, India























