Leading 100% Export Oriented Unit of altraz anastrozole 1mg tablet, arimidex anastrozole 1mg tablet, chorulon freeze dired pellet 5ml injection, mounjaro tirzepatide 5mg solution injection, vakyvir valacyclovir 1000mg tablets and jardiance empagliflozin 10 mg tablets from Nagpur.














₹ 759 / StripGet Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Brand | ALTRAZ 1MG TABLET |
| Packaging Type | Stripe |
| Packaging Size | 1*14 Tablets |
| Manufactured By | KT AGENCIES |
| Shelf Life | 1 YEAR |
| Usage/Application | Hospital |
| Composition | ANASTROZOLE |





₹ 3541 / BoxGet Latest Price
| Pack Size | 30 Tablets |
| Strength | 1 mg |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Arimidex |
| Prescription/Non prescription | Prescription |



₹ 600.00 / PieceGet Latest Price
| Strength | 5000iu |
| Brand | Chorulon |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Packaging Size | 5ml |
| shelf life | 24 Months |



₹ 4500 / VialGet Latest Price
| Strength | 5 mg |
| Packaging Size | 0.5 ml |
| Packaging Type | Injection |
| Brand | Mounjaro |
| Manufacturer | KT AGENCIES |
| Prescription | Yes |
| Shelf Life | 2 Years |



₹ 362.08 / StripGet Latest Price
| Strength | 1000 mg |
| Packaging Type | Stripe |
| Brand | Valcivir |
| Manufacturer | KT AGENCIES |
| Shelf Life | 24 Months |



₹ 384 / StripeGet Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Form | Tablets |
| Composition | EMPAGLIFLOZIN-10MG |
| Packaging Size | 10 TABLETS |
| Packaging Type | Box of 9 strips x 10 tablets |
| Brand | JARDIANCE 10 |
| Prescription/Non prescription | Non prescription |
| Shelf life | 36 MONTHS |
| Manufacturer | BOEHRINGER INGELHEIM INDIA PVT. LTD |
| Also gives | Pharmaceutical Third Party Manufacturing |



₹ 199 / StripeGet Latest Price
| Brand | Arimee-1 |
| Packaging Type | Strip |
| Form | Tablet |
| Dose | 1 mg |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Usage/Application | Hospital |
| Composition | Anastrozole |
| Packaging Size | 10 X 1 X 10 Tablet |



₹ 450 / StripeGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Stripe |
| Dose/Strength | 5 mg |
| Packaging size | 10*10 Tablets |
| Packaging type | Box |
| Form | Tablet |
| Brand | LONITAB-5 |
| Composition | MINOXIDIL TABLET |
| Manufacturer | Intas Pharmaceuticals Ltd,Intas Pharmaceuticals Ltd |
| Prescription/Non Prescription | Non Prescription |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 3000 / PieceGet Latest Price
| Dose/Strength | 8 mg/ml |
| Packaging Size | 3 ml |
| Packaging Type | Piece |
| Brand | Erly |
| Usage/Application | Hospital |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Shelf Life | 36 Months |



₹ 102 / StripGet Latest Price
| Strength | 5 mg |
| Packaging Size | 1*10 Capsules |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Tretivas |
| Manufactured By | KT Agencies |
| Usages | For the treatment of severe acne |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 180 / StripGet Latest Price
| Strength | 10 gm |
| Packaging Size | 1*10 Capsules |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Tretivas |
| Manufactured By | KT Agencies |
| Usages | For the treatment of severe acne |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 600 / StripGet Latest Price
| Strength | 5 mg |
| Packaging Size | 20*10 Tablets |
| Packaging Type | Strips |
| Composition | Tofacitinib 5mg |
| Shelf Life | 24 Months |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |
| Also Gives | Third Party Manufacturing |



₹ 2000 / PieceGet Latest Price
| Strength | 6000 IU |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Brand | Anfoe |
| Composition | Recombinant Human Erythropoietin Alfa/Epoetin Alfa (6000IU) |
| Treatment | Anemia due to Chronic Kidney Disease |
| Shelf life | 36 Months |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 181.5 / StripGet Latest Price
| Strength | 2.5 mg |
| Packaging Size | 20*10 Tablets |
| Manufacturer | K T Agency |
| Usage | To treat and prevent blood clots |
| Country of origin | Made in india |



₹ 456 / StripGet Latest Price
| Strength | 40 mg |
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Country of Origin | Made in India |
| Composition | Atomoxetine Hydrochloride Tablet |




₹ 1968.5 / PieceGet Latest Price
| Strength | 4000 IU |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Brand | Wepox |
| Composition | Recombinant Human Erythropoietin Alfa (4000IU) |
| Treatment | It is used to treat a type of anemia caused by kidney disease |
| Shelf life | 2 YEARS |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 4867.5 / StripGet Latest Price
| Strength | 200 mg |
| Pack Size | 4 tablets |
| Brand | Vorier |
| Dosage Form | Tablet |
| Packing Type | Strip |
| Composition | Voriconazole |
| Prescription Required | Yes |
| Treatment | stopping the growth of fungus and is used to treat a wide range of fungal infections. It kills fungi |
| Storage | Store below 30 DegreeC |
| Manufactured By | KT Agencies |
₹ 3432.85 / StripGet Latest Price
| Strength | 200mg |
| Packaging Type | Box |
| Packaging Size | 1*4 tablets |
| Storage | Store below 30 DegreeC |
| SALT COMPOSITION | Voriconazole (200mg) |




₹ 1225 / VialGet Latest Price
| Strength | 4000 IU |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Brand | Renocrit |
| Composition | Recombinant Human Erythropoietin |
| Shelf life | 36 Months |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 2068 / VialGet Latest Price
| Strength | 10000 IU |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Brand | Renocel |
| Composition | Recombinant Human Erythropoietin |
| Shelf life | 2 years |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 1996 / VialGet Latest Price
| Strength | 4000 IU |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Brand | Epofit |
| Composition | Recombinant Human Erythropoietin Alfa |
| Treatment | Anemia |
| Shelf life | 36 Months |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 2836 / VialGet Latest Price
| Strength | 6000 IU |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Brand | Epofit |
| Composition | Recombinant Human Erythropoietin Injection PFS 6000 IU |
| Treatment | Used to treat a type of anemia caused by kidney disease |
| Shelf life | 24 Month |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 2205.4 / VialGet Latest Price
| Strength | 10000 IU |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Brand | Erykine |
| Composition | Recombinant Human Erythropoietin Alfa (10000IU) |
| Treatment | Treatment of Anemia due to chronic kidney disease, Treatment of Anemia due to cancer chemotherapy |
| Shelf life | 24 month |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 724.68 / VialGet Latest Price
| Strength | 4000 IU |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Brand | Erypro |
| Composition | Recombinant Human Erythropoietin Alpha |
| Treatment | Anemia |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 240 / BoxGet Latest Price
| Strength | 300 mg |
| Manufacturer | KT AGENCIES |
| Country of Origin | Made in India |
| Compositions | Pregabalin |
| Shelf Life | 2 Years |
| Pack Size | 10 x 15 Capsules |



₹ 310.27 / VialGet Latest Price
| Strength | 200 mg |
| Packaging Size | 1ml |
| Packaging Type | Vial |
| Brand | Decabol |
| Manufacturer | KT Agencies |



₹ 420 / StripGet Latest Price
| Strength | 25 mg |
| Packaging Type | Strips |
| Packaging Size | 1*10 |
| Brand | Urenone |
| Manufactured By | KT agencies |



₹ 250 / StripGet Latest Price
| Strength | 5 mg |
| Brand | Tofase |
| Manufacturer | KT agencies |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strips |
| Composition | Tofacitinib 5mg |
| Shelf Life | 24 Months |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |



₹ 341 / TubeGet Latest Price
| Composition | 0.1% |
| Packaging Size | 20 gm |
| Brand | Tretiheal |
| Features | Anti-Wrinkles, Rough Skin, Anti-acne & Pimples, Cleans Skin Pores |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 875 / StripGet Latest Price
| Strength | 50 mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strips |
| Composition | Naltrexone |
| Brand Name | Naltivia |
| Manufacturer Name | KT agencies |
| Usages | In the treatment of alcohol or opioid dependence. |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 350 / StripGet Latest Price
| Strength | 200 mg |
| Manufacturer | KT agencies |
| Packaging Size | 1*10 |
| Packaging Type | Strip |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 2681 / VialGet Latest Price
| Strength | 250 mg/ml |
| Country of Origin | Made in India |
| Composition | TESTOSTERONE CYPIONATE |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 162 / TubeGet Latest Price
| Composition | 0.05% |
| Packaging Size | 20 gm |
| Brand | A-Ret |
| Features | Anti-acne & Pimples |
| Storage | Store below 30 DegreeC |



₹ 420 / VialGet Latest Price
| Strength | 250 mg |
| composition | Testosterone |
| Packaging type | ampoule |
| Packaging size | 1.0ml |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 1310.25 / BottleGet Latest Price
| Strength | 5% w/v |
| Packaging Size | 60 ml |
| Brand | Mintop |
| Manufacturer | KT agencies |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 1123 / BottleGet Latest Price
| Strength | 5 % |
| Packaging Size | 60 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Manufacturer | KT agencies |
| Usage | To treat hair loss |



₹ 1890 / StripGet Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Brand | Siromine |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 22 / StripGet Latest Price
| Strength | 50 mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Brand | Nackdol |
| Manufacturer | KT agencies |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |
| Packaging Type | Strips |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 525 / StripGet Latest Price
| Strength | 5 mg |
| Manufacturer | KT agencies |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strips |
| Composition | Tofacitinib 5mg |
| Usage | Rheumatoid arthritis |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |



₹ 268 / StripGet Latest Price
| Strength | 800 mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Brand | Acyprove |
| Manufacture By | KT Agencies |
| Composition | Aciclovir |
DR .SIDDHARTH (CEO & TREATMENT ADVISOR)
K T Agencies
4th Floor, Ganjipeth, Shop No 412, R Sandesh Dawa Bazaar Haj House, Central Avenue, Ganjipeth, Berar, Trading Company, GANJIPETH, Nagpur - 440018, Maharashtra, India




































