Providing you the best range of sustaviron 250 mixed testosterone, decabol 250 nandrolone decanoate 250 mg/ml., testosterone cypionate injection 250mg, dr.anavar 10 mg oxandrolone tablets, test-c (pro series) testosterone cypionate 250mg/1ml injection and prednipro-10 prednisolone ip 10 mg tablets with effective & timely delivery.





₹ 250 / VialGet Latest Price
| Dose/Strength | 250 mg |
| Dose | 250 MG |
| Packaging Type | Vial |
| Drug Strength | 250 |
| Packaging Size | 10*1 |
| Injectable Form | INJECTION |
| Form | INJECTION |
| Shelf Life | 24 MONTHS |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 350 / VialGet Latest Price
| Strength | 250 mg |
| Packaging Size | 10ml |
| Packaging Type | Ampoule |
| Brand | Decabol |
| Manufacturer | Evolve Biolabs |
| Injection Site | IM Only |



₹ 450 / VialGet Latest Price
| Strength | 250mg |
| Age Group | Adult |
| Brand | Testacyp-250 |
| Packaging Size | 250 mg |
| Form | Injection |
| Packaging Type | Box |
| Material | Liquid |
| Medicine Type | Alopathic |
| Compostion | Testosterone Cypionate |







₹ 290 / StripGet Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strips |
| Brand | Dr. Glexx |
| Manufacturer | KT agencies |
| Usages | To regain weight or muscle |



₹ 2000 / VialGet Latest Price
| Strength | 250 mg/ml |
| Country of Origin | Made in India |
| composition | Testosterone Cypionate |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 13 / StripGet Latest Price
| Strength | 10mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strips |
| Brand | Prednipro |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |


₹ 450 / VialGet Latest Price
| Strength | 200 mg |
| Age Group | Adult |
| Usage/Application | Muscle Building |
| Packaging Size | 1 ml |
| Brand | Evolve lab |
| Packaging Type | Vial |
| Country of Origin | Made in India |


₹ 250 / VialGet Latest Price
| Strength | 250 mg/ml |
| Usage/Application | Muscle Building |
| Pack Type | Vial |
| Dose | >50mg |
| Country of Origin | Made in India |


₹ 3900 / VialGet Latest Price
| Packaging Type | Vial |
| Strength | 200mg/10ml |
| Brand Name | Dr.Glexx |
| Manufacturer | Dr.Glexx |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 250 / VialGet Latest Price
| Dose/Strength | 250 mg |
| Dose | 4 vial in a week |
| Packaging Type | Vial |
| Drug Strength | Testosterone ethonate 250 mg / ml |
| Usage/Application | Hospital, Commercial, Personal, Clinical |
| Product Type | Finished Product |
| Packaging Size | 10 vial |
| Strength Millilitre | 250 mg / ml |
| 1 Box Contain Bottle | 10 |
| Injectable Form | Injectable |


₹ 650 / PackGet Latest Price
| Prescription/Non prescription | Non prescription |
| Grade | A grade |
| Usage/Application | Intramuscular |
| Brand | Primobol |
| Purity | 101% |
| Packaging Type | Ampule |
| Packaging Size | 1ml |
| Shelf Life | 24 month |

₹ 250 / VialGet Latest Price
| Strength | 100mg/ml |
| Usage/Application | Increase In Strength |
| Brand | ENOVO LAB |
| Packaging Size | 10 ampoule |
| Form | Injection |

₹ 199 / VialGet Latest Price
| Strength | 250mg |
| Usage/Application | Increase In Strength |
| Dose | 250mg |
| Packaging Size | 10 |
| Form | Injectable |


₹ 150 / StripGet Latest Price
| Packaging Type | Strip |
| Dose Strength | 100mg |
| Packaging Size | 1*10 |
| Form | Tablet |
| Manufactured By | KT agencies |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 1800 / VialGet Latest Price
| Age Group | Adult |
| Usage/Application | Muscle Building |
| Purity | yes |
| Product Type | Finished Product |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 800 / BoxGet Latest Price
| Prescription/Non prescription | Non prescription |
| Pack Type | Box |
| Packaging Size | 14 sachet |
| Drug Strength | 1% w/w |
| Brand | Testosign |
| Brand Name | Testosign sachet |
| Composition | Testosterone 1% gel |
| Manufacturer | Signature |
| Treatment | Sexual desire |
| Deals in | PCD Pharma, Third Party Manufacturing |

₹ 517 / VialGet Latest Price
| Age Group | Adult |
| Usage/Application | Increase In Strength |
| Brand | Testoviron |
| Packaging Size | 1x5ml |
| Form | Injection |
| Product Type | Finished Product |
| Prescription/Non Prescription | Prescription |



₹ 190 / StripeGet Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Brand | Anabol |
| Packaging Type | Blister |
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Manufactured By | Evolve Biolabs |
| Shelf Life | 24 Months |






₹ 170 / StripeGet Latest Price
| Strength | 40 mcg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strips |
| Brand Name | Clenleen 10 mg |
| Manufacturer | BLUEGILL REMEDIES |
| Usage/Application | To treat respiratory conditions such as asthma |



₹ 1500 / BoxGet Latest Price
| Strength | 25 mcg |
| Brand | T3 |
| Packaging Size | 100 Tablets |
| Packaging Type | Blister |
| Manufacturer | Evolve Biolabs |
| Medicine Type | Allopathic |



₹ 650 / PieceGet Latest Price
| Strength | 2000 IU |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Brand | Wepox |
| Composition | Erythropoietin Injection IP 2000 IU |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Treatment | Used to treat a type of anemia caused by kidney disease |
| Shelf Life | 36 Months |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 577 / unitGet Latest Price
| Strength | 2000 IU |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Brand | Relipoietin |
| Composition | Recombinant Human Erythropoietin Alfa (2000IU) |
| Treatment | Anemia Due to Cancer Chemotherapy |
| Shelf life | 36 Months |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 174 / StripGet Latest Price
| Pack Size | 1*10 Capsules |
| Pack Type | Strips |
| Brand Name | Healvital |
| Manufacturer | KT agencies |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 73 / PieceGet Latest Price
| Packaging Size | 1 ml |
| Strength | 40 mg/ml |
| Manufacturer | KT agencies |
| Country of Origin | Made in India |
| composition | Triamcinolone Acetonide |



₹ 55.40 / VialGet Latest Price
| Strength | 40mg |
| Drug Type | Methylprednisolone Sodium Succinate Injection |
| Brand | Johnlee MPD |
| Manufacturer | KT agencies |
| Packaging Size | 1ml |
| Packaging Type | Vial |



₹ 95.50 / VialGet Latest Price
| Strength | 40mg |
| Drug Type | Methylprednisolone Sodium Succinate Injection |
| Brand | Johnlee MPD |
| Manufacturer | KT agencies |
| Packaging Size | 2ml |
| Packaging Type | Vial |



₹ 499.61 / VialGet Latest Price
| Strength | 125mg |
| Drug Type | Methylprednisolone Sodium Succinate Injection |
| Brand | Solu Medrol |
| Manufacturer | Pfizer Ltd |
| Packaging Size | 2ml |
| Packaging Type | Vial |



₹ 890 / VialGet Latest Price
| Strength | 75 IU |
| Purity | Highly Purified (HP) |
| Brand Name | IVF M |
| Packaging Type | Vial |
| Route of Administration | Intramuscular (IM) |
| Prescription Required | Yes |



₹ 1051.88 / VialGet Latest Price
| Strength | 75 IU |
| Purity | Highly Purified (HP) |
| Brand Name | Humenotropin HP |
| Packaging Type | Vial |
| Route of Administration | Subcutaneous (SC), Intramuscular (IM) |
| Prescription Required | Yes |



₹ 1015 / VialGet Latest Price
| Strength | 75 IU |
| Purity | Highly Purified (HP) |
| Brand Name | Ovutas HP |
| Form | Lyophilized Powder |
| Packaging Type | Vial |
| Route of Administration | Intramuscular (IM), Subcutaneous (SC) |
| Manufacturer | Intas Pharma |
| Prescription Required | Yes |



₹ 1115.37 / VialGet Latest Price
| Strength | 75 IU |
| Pack Size | Single Vial |
| Brand | Foliculin |
| Route | IM Injection |
| Usage | Ovulation Induction |
| Storage | 2-8°C |
| Shelf Life | 18 months |



₹ 3093 / VialGet Latest Price
| Strength | 150 IU |
| Brand Name | ZYHMG HP |
| Form | Lyophilized Powder |
| Purity | Highly Purified (HP) |
| Manufacturer | zydus |
| Packaging Type | Vial |
| Route of Administration | Intramuscular (IM), Subcutaneous (SC) |
| Prescription Required | Yes |



₹ 641 / StripGet Latest Price
| Strength | 400 mg |
| Brand | Susten |
| Type of Progesterone | Natural Micronized |
| Packaging Size | 1x10 Capsules |
| Usage/Application | Female Infertility, Pregnancy Support, Menstrual Support |
| Form | Soft Gelatin Capsule |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Packaging Type | Strip |




₹ 225 / VialGet Latest Price
| Strength | 250 miligram |
| Age Group | Adult |
| Purity | More than 99 % |
| Usage/Application | Muscle Building |
| Grade | A grade |
| Brand | Searle |
| Dose | 250 miligram |
| Packaging Size | Ampule |
| Form | Injection |
| Physical Form | Injection |


₹ 1523 / VialGet Latest Price
| Strength | 75 IU |
| Purity | Highly Purified (HP) |
| Brand Name | Humog |
| Packaging Type | Vial |
| Route of Administration | Subcutaneous (SC), Intramuscular (IM) |
| Manufacturer | Bharat Serums |
| Prescription Required | Yes |



₹ 70 / StripGet Latest Price
| Strength | 10mg |
| Dosage Form | Tablet |
| Packaging Size | 10 tablets |
| Usage | Allergy |
| Brand Type | Hisone |
| Packing Type | Blister |

₹ 140 / BoxGet Latest Price
| Strength | 6 mg |
| Packaging Size | 10 X 10 Tablet |
| Brand Name | Oraldef-6 |
| Usage/Application | Clinical |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.

₹ 200 / PackGet Latest Price
| Packaging Size | 5 gram |
| Dose | 1% |
| Packaging Type | Tube |
| Drug Strength | 1% |
| Product Type | Finished Product |
| Strength Millilitre | 1% w/w |
| 1 Box Contain Bottle | 10 tube |
| Injectable Form | No |
| Salt | Testosterone |
| Side Effect | No |

₹ 110 / StripeGet Latest Price
| Strength | 4mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Usage | Steroid |
| Brand Name | Methylprednisolone |
| Packaging Type | Strips |
| Brand | Sig |
| Prescription/Non prescription | Non prescription |
| Shelf Life | 24 Months |
| Prescription/Non-Prescription | Non-Prescription |
| Chemical Class | Methylprednisolone |

₹ 145 / BoxGet Latest Price
| Strength | 30 mg |
| Packaging Size | 10*10 Tablet |
| Packaging Type | Box |
| Brand Name | Steriocort 30 |
| Composition | Deflazacort |
| Usage/Application | Hospital |
| Type Of Medicines | Allopathic |
| Dose | 30 mg |
| Form | Tablets |
DR .SIDDHARTH (CEO & TREATMENT ADVISOR)
K T Agencies
4th Floor, Ganjipeth, Shop No 412, R Sandesh Dawa Bazaar Haj House, Central Avenue, Ganjipeth, Berar, Trading Company, GANJIPETH, Nagpur - 440018, Maharashtra, India






































