KIDNEY RELATED MEDICINE & ORGAN REJECTION TABLET ,INJECTION




₹ 43 / StripGet Latest Price
| Strength | 50 mg |
| Brand | Endoxan |
| Packaging Size | 10 tablets |
| Dosage Form | Tablet |
| Prescription | Prescription |
| Country of origin | Made in India |
| Packaging type | Box |
| Form | Tablet |
| Composition | cyclophosphamide |
| Brand Name | Endoxan 50 mg |



₹ 22053 / VialGet Latest Price
| Strength | 120 mg |
| Pack Type | Vial |
| Brand Name | Daxotel 120 Mg Injection |
| Manufacturer | KT AGENCIES |
| Usages | lung cancer |
| Country of Origin | Made in India |
| lung cancer | DAXOTEL |



₹ 463.33 / StripGet Latest Price
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Packaging Type | Strips |
| Manufactured By | KT Agencies |
| Composition | ALPHA KETOANALOUGE |
| Brand | Alfalog |
| Usage/Application | Nehprology |



₹ 420 / StripeGet Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Packaging Size | 3 X 10 Tablet |
| Brand | Tacroboon 1mg |
| Usage/Application | Hospital |
| Manufactured By | Kachhela |
| Packaging Type | Box |
| Side Effect | headache, vomiting ,ETC. |
| Medicine Type | Allopathic |
| Gender | Unisex |
| Dosage Form | Tablets |



₹ 325 / StripGet Latest Price
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Manufactured By | KT Agencies |
| Storage | Store below 30 DegreeC |
| SALT COMPOSITION | Alpha Ketoanalogue (NA) |
| Brand | Alfakit tab |



₹ 229 / StripeGet Latest Price
| Strength | 0.5 mg |
| Packaging Size | 3 X 10 Tablet |
| Brand | Tacroboon 0.5 mg |
| Usage/Application | Hospital |
| Manufactured By | Kachhela |
| Packaging Type | Box |
| Side Effect | headache, upset stomach, and shakiness. |
| Medicine Type | Allopathic |
| Gender | Unisex |
| Dosage Form | Tablets |



₹ 15859 / VialGet Latest Price
| Formulation Type | Concentrate |
| Brand | Docetere |
| Indication | Head And Neck Cancer |
| Strength | 120 mg |
| Packaging Size | 6 ml |
| Pharmacopoeial Standard | IP |
| Packaging Type | Vial |
| Composition | Docetaxel |



₹ 1396 / StripeGet Latest Price
| Packaging Size | 3 X 10 tablet |
| Composition | Sirolimus |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Brand | Siroboon 1 |
| Shelf Life | 24 Month |
| Form | Tablet |
| Medicine Type | Allopathic |
| Packaging Type | Box |



₹ 9500 / VialGet Latest Price
| Strength | 120 mg |
| Pack Size | 3 ml |
| Pack Type | Vial |
| Brand Name | INNOTUBLIN |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Country of Origin | Made in India |


₹ 2614 / StripeGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 3 Stripe |
| Usage/Application | Personal |
| Pack Type | 1x10 Tab |
| Packaging Size | 1X10 |
| Packaging Type | ALUXALU PACK |
| Form | TABLET |
| Dose | Directed by physician |
| Strength | 1 mg |
| Brand | Biocon |
| Country of Origin | Made in India |
Sirolimus is used in combination with other medications to prevent rejection of kidney transplants. Sirolimus is in a class of medications called immunosuppressants. It works by suppressing the body's immune system



₹ 295.00 / StripGet Latest Price
| Strength | 50 mg |
| Packaging Size | 5*10 Tablets |
| Side effects | Gastrointestinal upset, such as vomiting or diarrhea, may occur. |
| Shelf Life | 24 Months |
| Manufactured | KT Agencies |




₹ 406.3 / StripGet Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Size | 5*10 Tablets |
| Brand | Arpimune me |
| Storage Condition | Store below 30 DegreeC |
| Shelf Life | 24 Months |
| Composition | Cyclosporin 100mg |



₹ 541 / StripGet Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Brand | Cyclophil me |
| Storage Condition | Store below 30 DegreeC |
| Shelf Life | 2 years |
| Usage / Application | organ rejection in transplant patients. |




₹ 124.1 / StripGet Latest Price
| Strength | 25 mg |
| Packaging Size | 5*10 Tablets |
| Brand | Arpimune me |
| Storage Condition | Store below 30 DegreeC |
| Shelf Life | 2 years |



₹ 147 / StripGet Latest Price
| Strength | 25 mg |
| Brand | Cyclophil me |
| Shelf Life | 12 months |
| Usage / Application | used to prevent the body from rejecting a new organ after a liver, kidney, heart transplant, or bon |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 214.4 / StripGet Latest Price
| Strength | 50 mg |
| Packaging Size | 5*10 Tablets |
| Brand | Arpimune me |
| Storage Condition | Store below 30 DegreeC |
| Shelf Life | 24 Months |



₹ 289 / StripGet Latest Price
| Strength | 50 mg |
| Packaging Size | 5*10 Tablets |
| Brand | Cyclophil me |
| Storage Condition | Store below 30 DegreeC |
| Shelf Life | 12 months |
| Usage / Application | used to prevent the body from rejecting a new organ after a liver, kidney, heart transplant, or bon |



₹ 4230 / PieceGet Latest Price
| Strength | 100 mg/ml |
| Usage/Application | Hospital |
| Packaging Size | 50ML |
| Packaging Type | Box |
| Form | SOLUTION |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 3981.05 / PieceGet Latest Price
| Strength | 100 mg/ml |
| Usage/Application | Hospital |
| Packaging Size | 50 ml |
| Packaging Type | Vial |
| Form | Injection |
| Country of Origin | Made in India |
| Storage | Store below 30 DegreeC |
| SALT COMPOSITION | Ciclosporin (100mg) |



₹ 995 / StripeGet Latest Price
| Strength | 0.5 mg |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Brand | Siromus |
| Pack Type | Box |
| Composition | Sirolimsus |
| Treatment | Prevent Kidney Transplant Rejection |
| Manufacturer | Zydus Biogen |
DR .SIDDHARTH (CEO & TREATMENT ADVISOR)
K T Agencies
4th Floor, Ganjipeth, Shop No 412, R Sandesh Dawa Bazaar Haj House, Central Avenue, Ganjipeth, Berar, Trading Company, GANJIPETH, Nagpur - 440018, Maharashtra, India


















