Prominent & Leading 100% Export Oriented Unit from Nagpur, we offer minocycline hydrochloride tablets usp 100mg, applegrow cyproheptadine hydrochloride, tricholine citrate and sorbitol syrup, piperacillin tazobactam injection i.p., voriconazole injection ip 200 mg, natural vitamin c and mefenamic acid and paracetamol suspension.


₹ 310 / StripeGet Latest Price
| Packaging Type | Box |
| Composition | Minocycline Hydrochloride |
| Brand | Minoz-100 |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 10 X 10 Tablet |
| Strength | 100mg |
| Medicine Type | Allophatic |



₹ 145 / BottleGet Latest Price
| Packaging Size | 200 ml |
| Brand | Appiegrow Syrup |
| Composition | Cyproheptadine Hydrochloride+ Tricholine Citrate + Sorbitol Syrup |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Medicine Type | Allopathic |
| Usage\Application | Medical |
| Packaging Type | Box |



₹ 250 / VialGet Latest Price
| Strength | 1.25 gm |
| Pack Type | Box |
| Injection Site | IV |
| Composition | Piperacillin Tazobactam Injection I.P. |
| Brand Name | Pipsin-TZ 1.125 |
| Prescription | Prescription |
| Form | Powder |
| Usage Application | Hospital |
| Medicine Type | Allopathic |

₹ 450 / VialGet Latest Price
| Strength | 200 mg |
| Packaging Size | 1 Vial |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Composition | Voriconazol Injection 200mg |
| Treatment | Fungal Infection |
| Prescription Required | Yes |
| Also Gives | Third Party Manufacturing, PCD Pharma Franchise |
| Form | Injection |
| Shelf life | 24 MONTHS |
| Manufactured By | American Remedies Heaalthcare Pvt. Ltd. |

₹ 130 / BottleGet Latest Price
| Form | Tablets |
| Strength | 1000mg |
| Suitable For | All age groups |
| Packaging Size | 1 X 10 |
| Flavour | Orange |
| Prescription Required | Yes |
| Usage / Application | Vitamin C Supplement |

₹ 120 / BottleGet Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Pack Size | 60 ml |
| Pack Type | Bottle |
| Usage/Application | Clinical |
| Brand | Mefnic-P |
| Packaging Size | 60 ml |
| Manufacturer | Alvo |
| Packaging Type | Bottle |
| Compostion | Mefenamic Acid + Paracetamol Suspension |
| Prescription/Non Prescription | Prescription |

₹ 500 / StripeGet Latest Price
| Dose/Strength | 400 mg |
| Brand Name | Prfeniheal |
| Manufacturer | Healing pharma |
| Dose | Perfenidone |
| Packaging Size | 10 tablet |
| Packaging Type | Strips |
| Brand | Perfenidone |
| Manufactured By | Healing pharma |
| Composition | Perfenidone |
| Form | Tablet |

₹ 150 / StripeGet Latest Price
| Drug Strength | 12.5 mg |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Leeford |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 486 / BottleGet Latest Price
| Packaging Size | 30 ml |
| Ingredient | Non-Herbal |
| Packaging Type | Plastic Bottle |
| Color | Black |
| Brand | Olnature's |
| Usage/Application | Bread Oil |
| Form | Liquid |
| Gender | Male |
We “ KT AGENCIES ” are EXPORTER, MANUFACTURER, WHOLESALER, SUPPLIER wide assortment of CANCER, HIV, HEMATOLOGY, EYE CARE, UROLOGY, ONCOLOGY, STEROID, NEUROLOGY TREATMENT LIKE ADHD, STRESS MANAGEMENT, ANXIETY, DEPRESSION, EPILEPSY, SLEEP DISORDER, BIOPOLAR DISORDER, MEMORY LOSS, DIMENTIA, PARKINSON'S DISEASE, OPID PAINKILLER, ASTHMA, ALLERGY, ARTHRITS, SKIN CARE, PSORIASIS, WOMAN HEALTH CARE, INFERTILITY, GYNECOLOGY, ERECTILE DYSFUNCTION, HAIR FALL, SKIN CARE , MUSCLE BUILDING & FOOD SUPPLEMENTS & All Form OF PHARMACEUTICAL TABLET , SACHET, GEL & CREAM , PHARMACEUTICAL SYRUP, PHARMACEUTICAL INJECTION, PHARMA TABLET, PHARMA MEDICINE AND PEADIATRIC DROP, etc.

₹ 500 / BottleGet Latest Price
| Type | Beard Oil |
| Usage/Application | Increase Hair Growth Of Mooch And Beard |
| Form | Oil |
| Ingredient | Herbal |
| Packaging Type | Bottle |
| Herbal | Yes |

₹ 100 / PackGet Latest Price
| Fruit Powder Flavors | Orange |
| Flavour | Orange |
| Brand | Cablin |
| Packaging Type | Pouches |
| Packaging Size | 105g |
| Form | Powder |
DR .SIDDHARTH (CEO & TREATMENT ADVISOR)
K T Agencies
4th Floor, Ganjipeth, Shop No 412, R Sandesh Dawa Bazaar Haj House, Central Avenue, Ganjipeth, Berar, Trading Company, GANJIPETH, Nagpur - 440018, Maharashtra, India









