Pioneers in the industry, we offer axepta atomoxetine hydrochloride18mg tablets, azeemune azithromycin tablets ip 500 mg, azipro azithromycin 1000mg tablet, glycomet metformin 500 mg tablets, azeetop 1gm azithromycin (1000mg) tablet and amoxyheal cv 1000 amoxicillin (875 mg) + clavulanic acid (125 mg) tablet from India.




₹ 290 / StripeGet Latest Price
| Strength | 18 mg |
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Prescription/Non prescription | Non prescription |
| Brand | Axepta |
| Manufacturer | Intas Pharmaceuticals Ltd |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 62.21 / StripGet Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Packaging Size | 1*3 Tablets |
| Packaging Type | Strips |
| Brand | Azeemune |
| Manufacturer | K T Agency |
| Usages | To treat a variety of bacterial infections |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 36.93 / StripGet Latest Price
| Strength | 1000 mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Azipro |
| Manufacturer | |K T Agency |
| Shelf Life | 36 Months |
| Usages | To treat a variety of bacterial infections |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 122 / BoxGet Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Pack Size | 15*10 Tablets |
| Pack Type | Strip |
| Brand | Glycomet |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 49 / StripGet Latest Price
| Strength | 1000 mg |
| Packaging Type | Strips |
| Brand | Azeetop |
| Manufacturer | KT agencies |
| Usages | To treat a variety of bacterial infections |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 213 / StripGet Latest Price
| Strength | 1000mg |
| Packaging type | Strip |
| Brand Name | Amoxyclav |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 204 / StripGet Latest Price
| Strength | 625 mg |
| Packaging type | Strip |
| Brand Name | Amoxyheal-CV 625 |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | KT Agencies |



₹ 41 / StripGet Latest Price
| Strength | 375mg |
| Brand | Dicloheal |
| Manufacturer | KT agencies |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strips |
| Composition | Diclofenac Sodium 50mg + Paracetamol 325mg |
| Shelf Life | 24 Months |
| Usage | Pain Relief and Reducing Inflammation |



₹ 16.65 / StripGet Latest Price
| Strength | 250 mg |
| Pack Size | 1*10 Tablet |
| Pack Type | Strip |
| Brand | Metford |
| Manufacturer | KT agencies |
| Shelf Life | 24 Months |



₹ 420 / StripGet Latest Price
| Strength | 2 mg |
| Usage/Application | Personal |
| Form Of Medicines | Tablet |
| Generic Name | Estradiol Valerate |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 681.89 / StripGet Latest Price
| Strength | 1 g |
| Pack Size | 10 tablets |
| Brand | Augmentin |
| Packaging Type | Strip |
| Prescription | Prescription |
| Form | Tablet |
| Composition | Clavulanate, Amoxicillin |



₹ 596 / BoxGet Latest Price
| Strength | 25 mg |
| Dose Form | Tablet |
| Prescription Type | Prescription |
| Packaging Type | Blister |
| Pack Size | 10 Tablets |
| Treatment Use | Hypogonadism |
| Usage | Human |
| Shelf Life | 24 Months |





₹ 150 / StripeGet Latest Price
| Strength | 4mg |
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |

₹ 160 / Strip of 6 TabletsGet Latest Price
| Strength | 250 mg |
| Packaging Type | Stripe |
| Pack Type | Strips |
| Brand Name | AZIVISTA |
| Manufacturer | CADILA |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 100 / StripeGet Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Country of Origin | Made in India |
| Location | Global |

₹ 150 / StripeGet Latest Price
| Strength | 100mg |
| Packaging Size | 1x10 |
| Packaging Type | Stripe |
| Shelf Life | 24 Months |
| Prescription/Non Prescription | Non prescription |
| Country of Origin | Made in India |



Get Latest Price
| Strength | 1000 mg |
| Packaging Size | 10X10 Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Dose/Strength | 1000mg |
| Country of Origin | Made in India |



Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Size | 10*20 Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Lupimeb |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Usage/Application | Hospital |
| Shelf Life | 36 Months |
₹ 95 / BottleGet Latest Price
| Packaging Size | 60 ml |
| Composition | Ofloxacin Metronidazole And Simethicone Suspension |
| shelf life | 24 Months |
| Packaging Type | Bottle |
| Manufacturers | KT Agencies |



₹ 26.54 / PieceGet Latest Price
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 5ml in 1 vial |
| Usage/Application | Clinical |
| Indication | Muscular |
| Country of Origin | Made in India |
| Composition | Betamethasone Sod. Phos. |
| Manufacturer | KT Agencies |






₹ 132 / BoxGet Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Pack Size | 6 tablets |
| Usage | Veterinary |
| Brand | Amoxyclav LB |
| Packaging Type | Blister |
| Prescription | Prescription |
| Form | Tablet |
| Shelf Life | 24 months |
| Treatment | Bacterial Infection |
| Composition | Clavulanate, Amoxicillin, Lactic Acid Bacillus |





₹ 140 / StripeGet Latest Price
| Strength | 20mg |
| Packaging Type | Box |
| Brand | PREDNIHEAL |
| Manufacturer | HEALING PHARMA |
| Shelf Life | 18 Months |
| Prescription/Non-Prescription | Non prescription |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 100 / StripeGet Latest Price
| Strength | 5mg |
| Packaging Type | Strips |
| Brand | PREDNIHEAL |
| Manufacturer | Healing Pharma |
| Shelf Life | 24 Months |
| Prescription/Non-Prescription | Non prescription |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 170 / StripeGet Latest Price
| Strength | 150 mg |
| Packaging Type | Box |
| Form | Capsule |
| Shelf life | 12 months |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Brand | Cliford |
| Manufactured By | Johnlee |



₹ 17500 / BottleGet Latest Price
| Strength | 400 mg+ 100 mg |
| Packaging Size | 28 tabs |
| Composition | Sofosbuvir 400 mg and Velpatasvir 100 mg |
| Treatment | Hepatitis C |
| Product Type | Finish Product |
| Manufacturer | K T Agencies |
| Brand | Zydus |



₹ 596 / BoxGet Latest Price
| Dose / Strength | 500 mg |
| Brand | Staphonex |
| Usage | Staphonex 500mg Capsule is an antibiotic used to treat a variety of bacterial infections. |
| Manufacturer | KT AGENCIES |
| Shelf Life | 36 Months |



₹ 700 / BoxGet Latest Price
| Strength | 250 mg |
| Packaging Size | 10*20 Tablet |
| Packaging Type | Strips |
| Brand | Ciprodac |
| Manufactured By | KT Agencies |
| Usage | To treat a variety of bacterial infections |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 191.18 / StripGet Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Pack Type | Strips |
| Brand Name | Cephadex |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Shelf Life | 36 Months |
| Usages | To treat bacterial infections |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 297.6 / BoxGet Latest Price
| Strength | 300 mg |
| Packaging Type | Box |
| Shelf life | 36 months |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
| Form | Tablet |
₹ 2595.25 / VialGet Latest Price
| Strength | 200mg |
| Packaging Type | Box |
| Packaging Size | 1*4 tablets |
| Composition | Voriconazole |
| Prescription/Non prescription | Prescription |



₹ 396 / StripGet Latest Price
| Strength | 200 mg |
| Brand | Pirfenex |
| Manufactured By | KT Agencies |
| Country of Origin | Made in India |
| Storage | Store below 30 DegreeC |



₹ 54 / StripGet Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Pack Size | 10*2*15 tablets |
| Pack Type | Strips |
| Brand Name | Nodosis-DS |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Shelf Life | 36 Months |
| Usage/Application | To neutralize excessive acid in the stomach |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 33.98 / StripGet Latest Price
| Dosage/Strength | 250 mg |
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Form | Tablet |
| Packaging Type | Strps |
| Brand | Disulfiram |



₹ 67 / StripGet Latest Price
| Strength | 100mg |
| Packaging Size | 10*20 Tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Brand | Cefiwok |
| Manufacturer | K T Agency |



₹ 5400 / BottleGet Latest Price
| Strength | 20 mg |
| Pack Size | 30 Tablets |
| Treatment | Treat thyroid cancer |
| Form | Tablet |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 97 / StripGet Latest Price
| Strength | 200mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Brand | hifi |
| Manufacturer | KT agencies |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 165 / StripGet Latest Price
| Packaging Size | 1x10 Tablets |
| Composition | Pregabalin 75 mg + Nortriptyline 10 mg |
| Prescription/Non Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 198 / StripGet Latest Price
| Strength | 80mg |
| Brand | Febutop |
| Manufacturer | KT agencies |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strips |
| Composition | Febuxostat 80mg |
| Shelf Life | 24 Months |



₹ 60 / BoxGet Latest Price
| Strength | 300 mg |
| Pack Type | Box |
| Brand Name | Healing Sodamint |
| Manufacturer | KT agencies |
| Shelf Life | 24 Months |
| Usage/Application | To neutralize excessive acid in the stomach |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 130 / StripGet Latest Price
| Dose/Strength | 20 mg |
| Packaging size | 1*30 |
| Packaging type | Strip |
| Brand | Telma |
| Manufacturer | KT agencies |
| Shelf life | 24 Months |
| Prescription/Non Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
DR .SIDDHARTH (CEO & TREATMENT ADVISOR)
K T Agencies
4th Floor, Ganjipeth, Shop No 412, R Sandesh Dawa Bazaar Haj House, Central Avenue, Ganjipeth, Berar, Trading Company, GANJIPETH, Nagpur - 440018, Maharashtra, India




































