Our range of products include rumentas antimony potassium tartarate bolus, atocor atorvastatin tablets 20mg, azthris tablet 500 mg, cozartan 50 losartan (50 mg) tablet, canditor-4 candesartan cilexetil tablets and litem 1000 levetiracetam (1000mg) tablet.




₹ 59 / BoxGet Latest Price
| Packaging Size | 10X4 Bolus |
| Usage/Application | Hospital |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Rumentas |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 210.80 / BoxGet Latest Price
| Strength | 20 mg |
| Packaging size | 15*10 Tablets |
| Packaging type | Strip |
| Brand | ATOCOR |
| Manufacturer | K T Agency |



₹ 70 / Strip of 3 TabletsGet Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Packaging Size | 1*3 Tablets |
| Packaging Type | Strips |
| Brand | Azthris |
| Manufacturer | K T Agency |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 56 / StripGet Latest Price
| Strength | 50mg |
| Packaging Size | 1*10 |
| Packaging Type | strip |
| Composition | Losartan (50 Mg) |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 78 / StripGet Latest Price
| Strength | 4 mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Composition | Candesartan Cilexetil |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | KT Agencies |



₹ 275 / StripGet Latest Price
| Strength | 1000mg |
| Formulation | Extended |
| Packaging Size | 10x10 Tablets |
| Packaging Type | Blister |
| Prescription Required | Yes |
| Country of Origin | India |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 24.50 / StripGet Latest Price
| Strength | 250 mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablet |
| Packaging Type | Strips |
| Manufactured By | KT agencies |
| Usage | To treat a variety of bacterial infections |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 128 / PieceGet Latest Price
| Concentration | 0.25% |
| Packaging Size | 20g |
| Application | skin infections |
| Also Contains | Metronidazole |
| Form | Gel |
| Packaging Type | Tube |



₹ 2531 / VialGet Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Pack Size | 1 vial |
| Brand | Redyx |
| Route of Administration | IV infusion |
| Manufacturer | Dr Reddys |
| Indication | Covid 19 |
| Packaging Type | Vial |
| Prescription Type | Prescription |



₹ 47.50 / VialGet Latest Price
| Strength | 100mg |
| Pack Size | Vial+solvent |
| Form | Dry powder |
| Prescription | Prescription |
| Shelf Life | 24 months |
| Storage | Below 25C |
| Route | IV/IM |



₹ 136 / StripGet Latest Price
| Strength | 8 mg |
| Packaging Type | Stripe |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Manufacturer | KT agencies |
| Shelf Life | 24 months |



₹ 103.50 / StripGet Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Manufactured By | KT agencies |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Packaging Size | 1*10 |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 380 / StripGet Latest Price
| Strength | 5 mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strips |
| Brand Name | Obinex |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 699 / VialGet Latest Price
| Strength | 1 gm |
| Packaging Type | Vial |
| Form | Injection |
| Shelf life | 24 months |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 605 / StripGet Latest Price
| Obeticholic Acid Strength | 10 mg |
| Indication | Primary Biliary Cholangitis |
| Dose Form | Tablet |
| Packaging Size | 10 tablets pack |
| Patient Type | Adult |
| Prescription Type | Hepatologist Rx |
| Storage | Store Below 30°C |


₹ 121 / PieceGet Latest Price
| Packaging Size | 100 gm |
| Treatment | fungal infections |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Manufacturer | KT agencies |
| Packaging type | bottle |



₹ 29.50 / PieceGet Latest Price
| Packaging Size | 15g |
| Composition | 5% |
| Brand | Poviend |
| Packaging Type | Tube |
| Country of Origin | Made in India |
DR .SIDDHARTH (CEO & TREATMENT ADVISOR)
K T Agencies
4th Floor, Ganjipeth, Shop No 412, R Sandesh Dawa Bazaar Haj House, Central Avenue, Ganjipeth, Berar, Trading Company, GANJIPETH, Nagpur - 440018, Maharashtra, India















