Pioneers in the industry, we offer mintop minoxidil (2.5mg) tablet, epletus-25 eplerenone (25mg) tablets, tryptiline-25 amitriptyline (25mg) tablet, minoxyqure-5 minoxidil 5mg tablets, topme metoprolol tartrate ip 1 mg injection and boldebol boldenone undecylenate 250mg/1ml injection from India.




₹ 165 / StripGet Latest Price
| Dose/Strength | 2.5 mg |
| Packaging size | 1*10 |
| Packaging type | Strip |
| Brand | Mintop |
| Manufacturer | KT agencies |
| Usage | To treat high blood pressure |
| Prescription/Non Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 297 / StripGet Latest Price
| Strength | 25 mg |
| Packaging Type | Strips |
| Packaging Size | 1*10 |
| Brand | Epletus |
| Manufactured By | KT agencies |



₹ 27 / StripGet Latest Price
| Strength | 25mg |
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Brand | Tryptiline |
| Manufacturer | KT agencies |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 324 / StripGet Latest Price
| Dose/Strength | 5 mg |
| Brand | Minoxyqure |
| Manufacturer | KT agencies |
| Packaging size | 1*10 |
| Packaging type | Strip |
| Shelf life | 24 Months |
| Prescription/Non Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 21 / PieceGet Latest Price
| Composition | Metoprolol |
| Strength | 1mg |
| Pack Size | 5ml |
| Pack Type | ampoule |
| Brand Name | Topme |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 3500 / BoxGet Latest Price
| Packaging Type | Ampoule |
| Brand | Boldebol |
| Manufacturer | Powerbolic Lab |
| Strength | 250 mg |
| Packaging Volume | 1 ml |
| Grade | USP |
| Composition | Boldenone Undecylenate |



₹ 84.48 / StripGet Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Packaging Type | Box |
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Brand | Biselect |
| Manufacturer | K T Agency |



₹ 176 / StripGet Latest Price
| Strength | 20 mg |
| Pack Size | 10*10 Tablet |
| Pack Type | Strips |
| Brand Name | Cilny |
| Manufacturer | K T Agency |
| Usage | To treat hypertension or high blood pressure |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 88 / StripGet Latest Price
| Strength | 40 mg / 12.5 mg |
| Packaging Size | 1 *10 Tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Composition | Telmisartan (40mg) + Hydrochlorothiazide (12.5mg) |
| Storage | Store below 30 DegreeC |



₹ 67.54 / StripGet Latest Price
| Strength | 40 mg |
| Packaging Type | Strip |
| Brand | Mytenslo |
| Manufacturer | K T Agency |
| Usage | To treat high blood pressure |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 349 / BoxGet Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Size | 10X10 Tablets |
| Composition | Sacubitril 49 mg + Valsartan 51 mg |
| Packaging Type | Stripe |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 118 / StripGet Latest Price
| Strength | 25 mg |
| Packaging Size | 1*10 |
| Packaging Type | strip |
| Composition | Metoprolol Succinate (25 Mg) + Telmisartan (40 Mg) |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 398 / StripGet Latest Price
| Strength | 0.5 mg |
| Packaging Size | 4 Tablets |
| Brand | Dostiheal |
| Manufacturer | KT agencies |
| composition | Cabergoline |



₹ 165 / StripGet Latest Price
| Dose/Strength | 100 mg |
| Packaging Type | Strip |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Brand | Labeta |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 33 / StripGet Latest Price
| Strength | 25mg |
| Packaging Size | 1*10 |
| Packaging Type | strip |
| Composition | Losartan |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 254 / StripGet Latest Price
| Strength | 40mg + 25mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Composition | Telmisartan (40mg) + Metoprolol Succinate (25mg) |
| Manufacturer | KT Agencies |



₹ 286 / StripGet Latest Price
| Strength | 40/50mg |
| Packaging Size | 1*10 |
| Packaging Type | strip |
| Composition | Telmisartan (40mg) + Metoprolol Succinate (50mg) |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 157 / StripGet Latest Price
| Strength | 5mg |
| Packaging Type | Stripe |
| Packaging Size | 1*15 Tablets |
| Manufacturer | KT agencies |
| Shelf Life | 24 months |



₹ 22 / StripGet Latest Price
| Drug Strength | 12.5 mg |
| Packaging Type | Stripe |
| Packaging Size | 1*10 |
| Manufactured By | KT agencies |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 198 / StripGet Latest Price
| Strength | 16 mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Composition | Candesartan Cilexetil |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | KT Agencies |



₹ 27 / StripGet Latest Price
| Strength | 100 mcg |
| Packaging Size | 1*10 |
| Packaging Type | strip |
| Composition | Clonidine |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 130 / StripGet Latest Price
| Strength | 10/75mg |
| Packaging size | 10*10 Tablets |
| Packaging type | Strip |
| Brand | Ecopril |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 54.59 / StripGet Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Packaging size | 1*10 |
| Packaging type | Strip |
| Brand | Jovastatin |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 36 / StripGet Latest Price
| Strength | 0.5 mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strips |
| Brand | Colshine |
| Manufacturer | KT agencies |
| Composition | Colchicine 0.5mg |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |



₹ 6.50 / BoxGet Latest Price
| Strength | 10mg |
| Packaging Size | 2 ml |
| Packaging Type | Ampoule |
| Composition | Frusemide |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 107.96 / StripGet Latest Price
| Dose/Strength | 40 mg |
| Manufacturer | KT agencies |
| Packaging size | 1*15 |
| Packaging type | Strip |
| Brand | Targit |
| Usage | To treat high blood pressure |
| Prescription/Non Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 108 / StripGet Latest Price
| Composition | Telmisartan Only |
| Strength | 40 mg |
| Manufacturer | zydus |
| Treatment | Heart Failure |
| Packaging Type | Strips |
| Form | Tablet |
| Active Ingredient | Telmisartan |



₹ 771 / StripGet Latest Price
| Tolvaptan Strength | 15 mg |
| Indication | Heart Failure |
| Dose Form | Tablet |
| Therapy Area | Cardiology |
| Packaging Size | 1×10 tablets |
| Route | Oral |
| Shelf Life | 24 months |



₹ 130.50 / StripGet Latest Price
| Strength | 75 mg |
| Form | Capsule |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacture | K T Agency |
| Brand | Clavix Gold |



₹ 217.80 / StripGet Latest Price
| Strength | 80 mg |
| Packaging Size | 10 *10 |
| Packaging Type | Strip |
| Composition | Azilsartan 80 mg |
| Brand | Aztric 80 |



₹ 24.98 / PieceGet Latest Price
| Strength | 200 mg |
| Pack Size | 5 ml |
| Pack Type | Vial |
| Brand Name | Domin |
| Manufacturer | KT Agencies |



₹ 97.50 / StripGet Latest Price
| Strength | 6.25 mg |
| Packaging Size | 1 x 15 tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Composition | Carvedilol |
| Manufacturing | K T Agency |



₹ 66 / StripGet Latest Price
| Dose/Strength | 10 mg |
| Packaging Type | Stripe |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Brand | Torseheal Plus |
| Manufactured By | KT agencies |



₹ 117 / StripGet Latest Price
| Strength | 50/12.5mg |
| Packaging Size | 1*10 |
| Packaging Type | strip |
| Composition | Hydrochlorothiazide (12.5 Mg) + Losartan (50 Mg) |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 152 / StripGet Latest Price
| Strength | 40 mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Composition | Azilsartan Medoxomil |
| Manufacturer | KT Agencies |



₹ 139 / StripGet Latest Price
| Strength | 40 mg |
| Packaging Size | 1*10 |
| Packaging Type | strip |
| Composition | Azilsartan |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 170 / StripGet Latest Price
| Strength | 16 mg |
| Packaging Size | 1*10 |
| Packaging Type | strip |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 70 / StripGet Latest Price
| Strength | 2.5 mg |
| Packaging Type | Strip |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Brand | Car Race |
| Manufacturer | KT Agencies |



₹ 209 / BoxGet Latest Price
| Strength | 8 mg |
| Pack Size | 1*10 Tablet |
| Pack Type | Strips |
| Manufacturer | KT agencies |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 61 / BoxGet Latest Price
| Strength | 60 mg |
| Pack Size | 1*10 Tablet |
| Pack Type | Strips |
| Brand Name | Delta-60 |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Country of Origin | Made in India |
DR .SIDDHARTH (CEO & TREATMENT ADVISOR)
K T Agencies
4th Floor, Ganjipeth, Shop No 412, R Sandesh Dawa Bazaar Haj House, Central Avenue, Ganjipeth, Berar, Trading Company, GANJIPETH, Nagpur - 440018, Maharashtra, India






































