Our product range includes a wide range of hucog chorionic gonadotrophin 5000 iu injection, methormone methandienone 10 mg tablet, nandrolin (pro series) nandrolone phenylpropionate 100mg/1ml injection, nandrolin nandrolone phenylpropionate 100mg/10ml injection, anaoxan oxandrolone 10mg tablets and mastprop 100mg drostanolone propionate injection.




₹ 446 / VialGet Latest Price
| Strength | 5000iu |
| Brand | Hucog |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Dose Strength | 5000 I.U |
| Composition | Highly Purified Chorionic Gonadotrophin |
| Storage Instruction | 2 to 8 C |



₹ 100 / StripGet Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Brand | Methormone |
| composition | Methandienone |
| packaging size | 1*10 |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 1350 / VialGet Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Size | 1ml |
| Packaging Type | Vial |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 1200 / VialGet Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Size | 10ml |
| Packaging Type | Vial |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 300 / StripGet Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strips |
| Brand | Anaoxan |
| Manufacturer | KT agencies |
| Usages | To regain weight or muscle |



₹ 2800 / VialGet Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Type | Vial |
| Brand Name | Mastprop |
| Manufacturer | British Pharma |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 3700 / VialGet Latest Price
| Strength | 200 mg |
| Packaging Size | 10 ml |
| Packaging Type | Vial |
| Brand | Trenabol |
| Manufacturer | British Pharma |



₹ 366.5 / StripGet Latest Price
| Estradiol Strength | 2 mg |
| Pack Size | 28 tablets |
| Brand | Bharat serum |
| Usage | Menopause, HRT |
| Prescription | Prescription Only |
| Packaging Type | Blister |
| Shelf Life | 24 months |
| Storage | Store Below 30°C |



₹ 598 / StripGet Latest Price
| Estradiol Strength | 2 mg |
| Pack Size | 28 tablets |
| Brand | Bharat serums |
| Usage | Menopause, HRT |
| Prescription | Prescription Only |
| Packaging Type | Strip |
| Shelf Life | 24 months |
| Storage | Store Below 30°C |



₹ 150 / StripGet Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Dose Form | Tablet |
| Packaging Type | Strip |
| Pack Size | 10 Tablets |
| Treatment Use | Bodybuilding |
| Usage | Human |
| Shelf Life | 24 Months |



₹ 300 / StripGet Latest Price
| Strength | 1g |
| Composition | Methenamine Hippurate |
| Active Ingredient | Methenamine Hippurate |
| Brand | Dr Reddys |
| Packaging Size | 1×10 tablets |
| Prescription Type | Prescription |
| Therapeutic Class | antiseptic |
| Dose Form | Tablet |



₹ 2500 / BoxGet Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Dosage Form | Tablet |
| Prescription Type | Prescription |
| Packaging Type | Blister |
| Packaging Size | 100 Units |
| Usage Application | Muscle Wasting, Bodybuilding |
| Target Species | Human |
| Shelf Life | 24 Months |



₹ 400 / BoxGet Latest Price
| Strength | 25 mg |
| Brand | Viropace |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Country of Origin | Made in India |
| Composition | Mesterolone |
| Packaging Size | 3X10 tablets |



₹ 151.64 / BoxGet Latest Price
| Strength | 16mg |
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Brands | Mpheal |
| Shelf Life | 24 Months |


₹ 3000 / BoxGet Latest Price
| Packaging Type | Vial |
| Strength | 200mg/1ml |
| Brand Name | Dr.Glexx |
| Manufacturer | Dr.Glexx |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 105.19 / VialGet Latest Price
| Brand Name | Vetade |
| Manufacturer Name | KT Agencies |
| Shelf Life | 36 Months |
| Country of Origin | Made in India |
| Packing | 10ml |
| Form | Injection |



₹ 1125.3 / PieceGet Latest Price
| Strength | 75iu |
| Dose Strength | 75 IU |
| Packaging Type | Box |
| Product Type | Finished Product |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 102.2 / VialGet Latest Price
| Strength | 80mg |
| Drug Type | Methylprednisolone Acetate Injection |
| Packaging Size | 2ml |
| Packaging Type | Vial |
| Shelf Life | 36 Months |



₹ 2220.04 / VialGet Latest Price
| Strength | 150iu |
| Packaging Size | 1 Vial |
| Packaging Type | Vial |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufactured By | KT Agencies |
| shelf life | 36 Months |



₹ 1254 / VialGet Latest Price
| Strength | 75 IU |
| Packaging Type | Vial |
| Composition | Urofollitropin |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Brand | Qualifol |



₹ 1800 / BoxGet Latest Price
| Strength | 25 mcg |
| Packaging size | 10 tablets |
| Brand | Cytomol T3 |
| Dosage form | Tablet |
| Packaging type | Blister |
| Prescription | Prescription |
| Shelf life | 24 months |



₹ 10734 / VialGet Latest Price
| Formulation Type | Lipid complex |
| Strength | 100 mg vial |
| Brand | Ampholip |
| Injection Type | IV |
| Packaging Type | Glass vial |
| Shelf Life | 18 months |
| Storage | 2-8°C |
| Usage | Hospital |



₹ 1603 / VialGet Latest Price
| Strength | 75 IU |
| Brand Name | Lupi-HMG |
| Packaging Type | Vial |
| Route of Administration | Intramuscular (IM), Subcutaneous (SC) |
| Manufacturer | Lupin |
| Prescription Required | Yes |



₹ 2782 / VialGet Latest Price
| Strength | 150 IU |
| Purity | Highly Purified (HP) |
| Brand Name | Menotas |
| Packaging Type | Vial |
| Route of Administration | Intramuscular (IM), Subcutaneous (SC) |
| Manufacturer | Intas Pharma |
| Prescription Required | Yes |



₹ 2246 / VialGet Latest Price
| Strength | 150 IU |
| Pack Size | 1 Vial + Solvent |
| Brand | Stimufol HP |
| Route | SC Injection |
| Usage | Ovulation Induction |
| Storage | 2-8°C |
| Shelf Life | 18 months |



₹ 1031.25 / VialGet Latest Price
| Strength | 75 IU |
| Pack Size | Single Vial |
| Brand | Ovitrop HP |
| Route | IM Injection |
| Usage | IVF Stimulation, Ovulation Induction |
| Storage | 2-8°C |
| Shelf Life | 18 months |



₹ 1870.64 / VialGet Latest Price
| Strength | 150 IU |
| Pack Size | Single Vial |
| Brand | Sitrodin |
| Route | IM Injection |
| Usage | Ovulation Induction, IVF Stimulation |
| Storage | 2-8°C |
| Shelf Life | 18 months |



₹ 1045 / VialGet Latest Price
| Strength | 75 IU |
| Pack Size | Single Vial |
| Brand | Inceptova FSH |
| Route | IM Injection |
| Usage | IVF Stimulation, Ovulation Induction |
| Storage | 2-8°C |
| Shelf Life | 18 months |



₹ 120 / BoxGet Latest Price
| Strength | 25 mcg |
| Packaging size | 10 tablets |
| Brand | Dr. T3X |
| Dosage form | Tablet |
| Packaging type | Blister |
| Prescription | Prescription |
| Treatment use | Thyroid hormone, Hypothyroidism |
| Shelf life | 24 months |




₹ 150 / VialGet Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Size | 1ml |
| Packaging Type | Ampoule |
| Composition | Nandrolone Decanoate 100mg |
| Brand | Deca Durabolin |
| Shelf Life | 24 Months |
| Usage/Application | To Treat Osteoporosis |
| Prescription/Non-Prescription | Non-Prescription |
| Also Gives | PCD Pharma Franchise, Third Party Manufacturing |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 33 / StripGet Latest Price
| Strength | 100mg |
| Packaging Size | 1x10 |
| Packaging Type | Strip |
| Brand | Doxyford |
| Shelf Life | 24 Months |
| Manufacturer | KT agencies |
DR .SIDDHARTH (CEO & TREATMENT ADVISOR)
K T Agencies
4th Floor, Ganjipeth, Shop No 412, R Sandesh Dawa Bazaar Haj House, Central Avenue, Ganjipeth, Berar, Trading Company, GANJIPETH, Nagpur - 440018, Maharashtra, India





























