Offering you a complete choice of products which include mastronex-p 100mg/10ml drostanolone propionate injection, wysolone-10 dt prednisolone (10mg) tablet, turinabol 10 mg 4-chlordehydromethyltestosterone tablets, teston 250 testosterone (250mg) injection, artivigil armodafinil 150mg tablets and betavet betamethasone 10ml injection.




₹ 1700 / VialGet Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Type | Vial |
| Brand Name | Dr.Glexx |
| Manufacturer | Dr.Glexx |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 20 / StripGet Latest Price
| Strength | 10mg |
| Packaging Size | 1*15 Tablets |
| Packaging Type | Strips |
| Brand | Wysolone |
| Manufacturer | KT agencies |
| Shelf Life | 24 Months |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 300 / StripGet Latest Price
| Dose/Strength | 10 mg |
| Usage/Application | Muscle Building |
| Packaging Type | strip |
| Packaging Size | 1*10 |
| Brand | Turinabol |
| Manufacturer | British Pharma |



₹ 158 / VialGet Latest Price
| Strength | 250 mg/ml |
| Pack Size | 1 ml |
| Packaging Type | Ampoule |
| Usage | Hypogonadism |
| Prescription | Prescription |
| Form | Injection |
| Gender | Male |



₹ 180 / StripGet Latest Price
| Strength | 150 mg |
| Brand | Artivigil |
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 53.08 / PieceGet Latest Price
| Strength | 2 mg |
| Packaging Size | 1 ml |
| Packaging Type | Vial |
| Brand | Betavet |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Usage / Application | Hospital |
| Shelf Life | 24 months |



₹ 144.93 / BottleGet Latest Price
| Strength | 400 mg |
| Packaging Size | 30.0 rotacaps in 1 bottle |
| Brand | Beclate Rotacap |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 54.89 / Strip of 3 TabletsGet Latest Price
| Strength | 200 mg |
| Packaging Size | 1*3 Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Azimax DT |
| Manufacturer | K T Agency |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 1572 / BoxGet Latest Price
| Strength | 4000 IU |
| Dose Form | Vial |
| Brand | Zyrop 4000 IU |
| Manufacturer | Zydus |
| Packaging Type | Vial |
| Composition | Recombinant Human Erythropoietin Alfa (4000IU) |
| Treatment | Treatment of Anemia due to chronic kidney disease,Treatment of Anemia due to cancer chemotherapy |



₹ 210.89 / StripGet Latest Price
| Strength | 800 mg |
| Packaging Size | Box |
| Brand | Acivir 800 DT Tablet |
| Manufacture By | K T Agency |
| Shelf life | 2 YEARS |




₹ 111.89 / StripGet Latest Price
| Dosage/Strength | 75 mg |
| Packaging Type | Strip |
| Drug Type | Antiplatelet Drug |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 10 * 15 Tablets |
| Composition (Salt) | Clopidogrel 75 mg |
| Prescription/ Non Prescription | Prescription |
| Manufacturer | K T Agency |



₹ 94 / StripGet Latest Price
| Strength | 50 mg |
| Pack Size | 1*10 Tablet |
| Pack Type | Strips |
| Brand Name | Betaone-XL |
| Manufacturer | K T Agency |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 965 / StripGet Latest Price
| Strength | 25 mg |
| Pack Size | 1*10 Capsule |
| Pack Type | Strips |
| Brand | Soritrin |
| Manufacturer | KT agencies |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 62 / StripGet Latest Price
| Strength | 300 mg |
| Packaging Size | 10* 10 Tablets |
| Brand | Hyloric |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 207.64 / BoxGet Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Packaging Type | Stripe |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Brand | Tranexaheal |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 198 / StripGet Latest Price
| Pack Size | 1*10 Capsules |
| Pack Type | Strips |
| Brand Name | Mecobrook |
| Manufacturer | KT agencies |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 137 / StripGet Latest Price
| Strength | 50 mg |
| Packaging Type | Strip |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Brand | Hibose-50 |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Usage/Application | Clinical |



₹ 237.55 / PieceGet Latest Price
| Variant | Foracort 400 |
| Packaging Size | 30 rotacaps |
| Composition | Formoterol + Budesonide |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 290 / PieceGet Latest Price
| Variant | Foracort Junior |
| Packaging Size | 120 MDI |
| Treatment | asthama |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 1016 / BottleGet Latest Price
| Strength | 5% w/v |
| Packaging Size | 60 ml |
| Brand | Mpower |
| Manufacturer | KT agencies |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 406 / PieceGet Latest Price
| Strength | 0.1 %/15 gm |
| Packaging Size | 15 gm |
| Brand | Adalene |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 367 / BottleGet Latest Price
| Strength | 2% w/v |
| Packaging Size | 60 ml |
| Brand | Coverit |
| Manufacturer | KT agencies |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 201.5 / PieceGet Latest Price
| Strength | 0.1% w/w |
| Packaging Size | 15 gm |
| Brand | Nioclean |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 512.43 / PieceGet Latest Price
| Strength | 0.1% w/w |
| Packaging Size | 15 gm |
| Brand | Acnedap |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 154.68 / PieceGet Latest Price
| Packaging Size | 30 gm |
| Packaging Type | Tube |
| Brand | Ketostar |
| Manufacturer | KT agencies |
| Storage Conditions | Store below 25°C |



₹ 163.45 / PieceGet Latest Price
| Strength | 0.1% |
| Packaging Size | 5ml |
| Manufacturer | KT agencies |
| Packaging Type | bottle |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 353 / BoxGet Latest Price
| Packaging Size | 12 ml |
| Packaging Type | bottle |
| Usage/Application | Personal |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 330.11 / PieceGet Latest Price
| Strength | 200 mcg |
| Packaging Size | 120 MDI |
| Manufacturer | KT agencies |
| Form | Metered dose Inhaler |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 139 / StripGet Latest Price
| Strength | 10mg |
| Pack Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Brand Name | Leetrexate |
| Manufactured By | KT Agencies |
| Usage/Application | Treats cancer, Rheumatoid arthritis, Psoriasis |
| Prescription/Non prescription | Prescription |



₹ 43 / StripGet Latest Price
| Strength | 7.5mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strips |
| Shelf Life | 24 Months |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |
| Manufactured by | KT agencies |



₹ 132.75 / PieceGet Latest Price
| Strength | 0.5 mg |
| Packaging Size | 4x5x2 ml |
| Brand | Budelite |
| Manufacturer | KT agencies |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 104.40 / TubeGet Latest Price
| Packaging Size | 30 Gram |
| Packaging Type | Tube |
| Brand | Volee |
| Composition | Diclofenac Diethylamine + Methyl Salicylate + Linseed Oil and Menthol |
| Usage | To relieve pain from arthritis in certain joints |
| Prescription/Non-Prescription | Non Prescription |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 279 / PieceGet Latest Price
| Strength | 100 mcg |
| Packaging Size | 200 MDI |
| Brand | Budecort |
| Manufacturer | Cipla Ltd |
| Form | Metered dose Inhaler |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 19.56 / PackGet Latest Price
| Strength | 2 mg |
| Brand | Theo Asthalin |
| Manufacturer | KT agencies |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Packaging Size | 1*30 |



₹ 55.5 / BottleGet Latest Price
| Strength | 0.1% w/v |
| Brand | XYLOSTAR |
| Packaging Size | 10 ml |
| Manufacturer | Intas |
| Usage/Application | Personal |
| Packaging Type | Bottle |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 1267 / BottleGet Latest Price
| Strength | 5 % |
| Packaging Size | 60 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand Name | Hair 4U Pro |
| Manufacturer | Glenmark |
| Usage | To treat hair loss |



₹ 9365 / VialGet Latest Price
| Treatment | Multiple Myeloma |
| Brand | Carfilnat |
| Manufacturer | Natco Pharma |
| Strength | 60 mg |
| Storage Temperature | 2-8 degree c |
| Route Of Administration | Intravenous |
| Composition | Carfilzomib |



₹ 115 / BottleGet Latest Price
| Strength | 50 mcg |
| Packaging size | 120 tablets |
| Brand | Eltroxin |
| Dosage form | Tablet |
| Packaging type | Bottle |
| Prescription | Prescription |
| Treatment use | Hypothyroidism |



₹ 169 / BottleGet Latest Price
| Strength | 100 mcg |
| Packaging size | 120 tablets |
| Brand | Eltroxin |
| Dosage form | Tablet |
| Packaging type | Bottle |
| Prescription | Prescription |
| Treatment use | Hypothyroidism |



₹ 561 / BottleGet Latest Price
| Minoxidil Strength | 5% |
| Finasteride Strength | 0.1% |
| Pack Size | 60 ml |
| Brand | Fultress F |
| Form | Solution |
| Usage Area | Scalp |
| Gender | Male |
| Prescription | Prescription |
DR .SIDDHARTH (CEO & TREATMENT ADVISOR)
K T Agencies
4th Floor, Ganjipeth, Shop No 412, R Sandesh Dawa Bazaar Haj House, Central Avenue, Ganjipeth, Berar, Trading Company, GANJIPETH, Nagpur - 440018, Maharashtra, India






































