Leading 100% Export Oriented Unit of zedox doxycycline 200mg tablets, intacef ceftriaxone 0.5mg injection, tadalavac tadalafil 5mg tablets, fbd-500 fenbendazole 500mg tablet, empasmart-10 empagliflozin 10mg tablet and urenone-50 eplerenone 50 mg tablet from Nagpur.




₹ 180.00 / BoxGet Latest Price
| Strength | 200mg |
| Packaging Size | 10X10 |
| Packaging Type | Bottle |
| Shelf Life | 36 Months |
| Manufacture By | KT Agencies |



₹ 56.07 / VialGet Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Brand Name | Intacef |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Injection Site | IV only |
| Packaging Type | Vial |
| Composition | Ceftriaxone |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 80 / StripGet Latest Price
| Strength | 5 mg |
| Pack Size | 10*10 Tablets |
| Brand | Tadalavac |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Packaging Type | Strip |
| Shelf Life | 24Months |



₹ 350 / StripGet Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Packaging Size | 1X10 Tablets |
| Packaging Type | Stripe |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 579 / StripGet Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Composition | Empagliflozin |
| Form | Tablets |
| Packaging Size | 1*10 |
| Packaging Type | strip |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 699 / StripGet Latest Price
| Strength | 50 mg |
| Packaging Type | Strips |
| Packaging Size | 1*10 |
| Brand | Urenone |
| Manufactured By | KT agencies |



₹ 59 / StripGet Latest Price
| Strength | 425mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strips |
| Brand | Acecloheal |
| Manufacturer | KT agencies |
| Composition | Aceclofenac 100mg + Paracetamol 325mg |
| Usage | Pain Relief and Reducing Inflammation |



₹ 65 / StripGet Latest Price
| Strength | 200mg |
| Packaging Type | Strip |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Brand | Hqcheal |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 175 / StripGet Latest Price
| Packaging Size | 1*10 |
| Packaging Type | Pack |
| Usage/Application | Hospital use |
| Country origin | Made in India |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 108 / StripGet Latest Price
| Strength | 150 mg |
| Packaging Size | 1x10 Tablets |
| Packaging Type | Stripe |
| Brand | Buproban |
| Manufacturer | KT agencies |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 150 / StripGet Latest Price
| Strength | 12mg |
| Packaging Type | Strip |
| Brand | Dr.Glexx |
| Manufacturer Name | KT agencies |
| Packaging Size | 1*10 |
| Composition | IVERMECTIN |



₹ 364 / TubeGet Latest Price
| Pack Size | 20 g |
| Pack Type | Tube |
| Usage | To treat melasma |
| Brand Name | Melacare |
| Manufacturer | KT agencies |
| Prescription/Non Prescription | Prescription |



₹ 952 / StripGet Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Packaging Size | 7 tablets |
| Composition | Rivaroxaban |
| Manufacture By | KT agencies |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 445.85 / PackGet Latest Price
| Strength | 5000iu |
| Brand | Lupi-HCG |
| Manufacturer | KT agencies |
| Packaging Size | 1.0ml |
| composition | Human chorionic gonadotropin |



₹ 375 / TubeGet Latest Price
| Composition | 0.025% |
| Packaging Size | 15 gm |
| Brand | Nioret |
| Features | Anti-acne & Pimples |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 950 / BottleGet Latest Price
| Strength | 10% |
| Packaging Size | 60 ml |
| Brand | Coverit |
| Manufacturer | KT agencies |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 26 / StripGet Latest Price
| Strength | 10mg |
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Brand | Tryptiline |
| Manufacturer | KT agencies |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 85 / StripGet Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strips |
| Brand | Neckcin |
| Manufacturer | KT agencies |
| Shelf Life | 24 Months |
| Usages | To treat a variety of bacterial infections |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 60 / StripGet Latest Price
| Strength | 425mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strips |
| Manufacturer | KT agencies |
| Composition | Aceclofenac 100mg + Paracetamol 325mg |
| Shelf Life | 24 Months |
| Usage | Pain Relief and Reducing Inflammation |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |



₹ 150 / StripGet Latest Price
| Strength | 10/1mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strips |
| Brand Name | Finrest |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 3170 / StripGet Latest Price
| Strength | 3 mg |
| Packaging size | 1*10 |
| Packaging Type | Strip |
| Brand | Rybelsus |
| Manufacturer | KT agencies |



₹ 190000 / BoxGet Latest Price
| Composition | Talazoparib |
| Strength | 1mg |
| Brand Name | Talzenna |
| Packaging Size | 30 Capsules |
| Form | Capsule |
| Manufacturer | Pfizer |
| Packaging Type | Bottle |



₹ 502.9 / TubeGet Latest Price
| Pack Size | 20 g |
| HQ Strength | 2 % |
| Pack Type | Plastic tube |
| Usage | Melasma |
| Skin Type | All skin types |
| Form | Cream |
| Country of Origin | India |



₹ 3350 / VialGet Latest Price
| Packaging Type | Vial |
| Strength | 100 mg |
| Packaging Size | 10 ml |
| Brand | Aquatren |
| Manufacturer | British Pharma |



₹ 300 / StripGet Latest Price
| Strength | 20 mg |
| Brand | Dianabol |
| Composition | Methandienone |
| Manufacturer | British Pharma |
| Packaging size | 1*10 |



₹ 300 / StripGet Latest Price
| Strength | 50 mg |
| Packaging Size | 1*10 |
| Brand | British Pharma |
| Packaging Type | strip |
| Form | Tablet |
| Composition | Oxymetholone |



₹ 140.63 / StripGet Latest Price
| Strength | 2.5 mg |
| Packaging Size | 1*10 |
| Packaging Type | Strip |
| Manufacturer | Glenmark |
| Usage | To treat and prevent blood clots |
| Prescription/ Non Prescription | Prescription |
| Country of origin | Made in india |



₹ 370 / StripGet Latest Price
| Strength | 5 mg |
| Brand | Jaknat |
| Composition | Tofacitinib 5 mg |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 10 tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Usage | Psoriatic Arthritis, Rheumatoid Arthritis, Ulcerative Colitis |
| Prescription Type | Prescription |
| Manufacturer | Natco |



₹ 273.2 / StripGet Latest Price
| Strength | 1000 mg |
| Packaging Size | 3 tablets |
| Brand | Valacyclovir |
| Dosage Form | Tablet |
| Prescription | Prescription |
| Packaging Type | Strip |
| Manufacturer | GSK |



₹ 170.4 / StripGet Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Packaging Size | 3 tablets |
| Brand | Valacyclovir |
| Dosage Form | Tablet |
| Prescription | Prescription |
| Packaging Type | Strip |
| Manufacturer | GSK |



₹ 408 / VialGet Latest Price
| Strength | 5000 IU |
| Brand Name | Puretrig |
| Type | Highly Purified |
| Manufacturer | Gufic Biosciences |
| Route of Administration | Intramuscular (IM), Subcutaneous (SC) |
| Prescription/Non prescription | Prescription |



₹ 1242 / BoxGet Latest Price
| Strength | 600 mg |
| Brand Name | Bdthion |
| Composition | Glutathione |
| Form | Lyophilized Powder |
| Packaging Type | Single Dose Vial |
| Route of Administration | IM/IV Use |



₹ 42196 / BottleGet Latest Price
| Composition | TUCATINIB |
| Strength | 150mg |
| Brand Name | Tuccatinn |
| Packaging Size | 60 tablets |
| Form | Tablet |
| Manufacturer | BDR Pharma |
| Packaging Type | Bottle |



₹ 144 / StripGet Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Brand | Zydalis |
| Dosage Form | Tablet |
| Packaging Size | 4 Tablets |
| Composition | Tadalafil Only |
| Country of Origin | India |
| Ideal For | Men |



₹ 3541 / StripGet Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Pack Size | 14 tablets |
| Brand | Arimidex |
| Composition | Anastrozole 1 mg |
| Indication | Breast Cancer |
| Prescription Type | Rx Only |
| Form | Tablet |
| Packaging Type | Blister Pack |
| Manufacturer | AstraZeneca |



₹ 2190 / StripGet Latest Price
| Strength | 3 mg |
| Brand | Siroboon |
| Packaging Size | 10 tablets |
| Packaging Type | Blister |
| Indication | Kidney Transplant, Heart Transplant, Liver Transplant |
| Prescription Type | Prescription |
| Form | Tablet |
| Shelf Life | 24 months |



₹ 2890 / StripGet Latest Price
| Strength | 5mg |
| Brand | Siroboon |
| Packaging Size | 10 tablets |
| Packaging Type | Blister |
| Indication | Heart Transplant, Liver Transplant, Kidney Transplant |
| Prescription Type | Prescription |
| Form | Tablet |
| Shelf Life | 24 months |



₹ 343 / StripGet Latest Price
| Capsule Type | Soft Gelatin |
| Brand | Isotroin |
| Dose | 30 mg |
| Packaging Size | 2 x 15 capsules |
| Packaging Type | Strip |
| Manufacturer | Cipla |
| Active Ingredient | Isotretinoin |
| Dosage Form | Capsule |



₹ 1250 / BottleGet Latest Price
| Minoxidil Strength | 10% |
| Finasteride Strength | 0.1% |
| Pack Size | 60 ml |
| Brand | Morr F |
| Form | Solution |
| Usage Area | Scalp |
| Gender | Male |
| Prescription | Prescription |
| Manufacturer | Intas |



₹ 799 / BottleGet Latest Price
| Strength | 5% |
| Form | Solution |
| Brand | Morr |
| Composition | Minoxidil Only |
| Packaging Size | 60 ml |
| Ideal For | Men |
| Manufacturer | Intas Pharmaceuticals |
DR .SIDDHARTH (CEO & TREATMENT ADVISOR)
K T Agencies
4th Floor, Ganjipeth, Shop No 412, R Sandesh Dawa Bazaar Haj House, Central Avenue, Ganjipeth, Berar, Trading Company, GANJIPETH, Nagpur - 440018, Maharashtra, India






































